20.8 C
Скопје
02:27 - 30 јуни, 2022

Ознака : пролет

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Слајдер

(Фото сторија) Јуле ни ги откри сите убави лица на пролетта: „Сакам кога дворот личи на рајска градина“

Ј.К.Д
Разговараме со Јулијана Шероска-Мисиркоска, домаќинка, сопруга и мајка на две деца. Поводот за нашата посета на Драчево е токму дворот на Јуле, рајска убавина на...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО УБАВИ ВЕСТИ: Конечно убава пролет, еве кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме, од утре па во следните денови времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени локални...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Пролетен ХОРОСКОП (20. април – 30. мај): Пари за Близнаците, љубов за Стрелците, убави вести за Биковите…

Еспресо
Еве го хороскопот на 12 хороскопски знаци за следниот период, како ќе делуваат пријателските и непријателските планети, а и неколку предупредувања (на економско и сентиментално...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Голем ПРОЛЕТЕН хороскоп: Сродна душа за Лавовите, пари за Стрелците, голема среќа за Близнаците…

Еспресо
Со доаѓањето на пролетта, студенилото и сивилото на зимата им го отстапува местото на сонцето и боите на цвеќињата. Природата се буди и деновите се...
Астро Слајдер Хороскоп

СУДБИНСКА ЉУБОВ: 4 хороскопски парови кои оваа пролет вечно ќе ја памтат!

Еспресо
Доколку сте се обидувале неколку пати да ја пронајдете вашата сродна душа, но секој обид завршувал неуспешно, не очајувајте ѕвездите се тука да ви помогнат....
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие

ПРОЛЕТНИ АЛЕРГИИ: 5 намирници кои значително ги намалуваат алергиските симптоми

Еспресо
Додека некои се веселат на пролетните сончеви зраци, други – сосема очекувано- во оваа доба на годината почнува нивната „ноќна мора“, а тоа е алергијата....
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ПРОЛЕТЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП 2022: Највљубени-Водолиите, разочарување за Девиците, флертови за Раковите…

Еспресо
Некои хороскопски знаци ќе имаат повеќе среќа во љубовта, а други помалку, за трети пак, ѕвезденото небо ќе им донесе разочарување. А вие, во кој...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО ПРОЛЕТНИ ВЕСТИ: Забите на „Баба Марта“ ќе ги чувствуваме до…

Ј.К.Д
– Денес времето ќе биде сончево и СТУДЕНО. Особено во западните предели ќе има појава на умерена локална облачност, а ќе дува и умерен, повремено...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Пролетна рамноденица 2022 година: ЗОШТО ПАЃА ДЕНЕС астрономската пролет?

Еспресо
Во 16.33 часот денес, недела 20 март, ќе започне астрономската пролет. Тоа е рамноденица (од ‘aequa nox’, ноќта е еднаква на денот): часовите на светлината...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО УБАВА ВЕСТ: Метео-пролетта е пред нас, еве од кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме во следните денови времето ќе се задржи претежно стабилно и суво со подолги сончеви периоди. Исклучок ќе биде вторник кога ќе...