8.8 C
Скопје
08:07 - 27 февруари, 2024

Ознака : цвеќиња

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдерЦвеќе

Цветна поезија на стотина квадратни метри, Елена Дамчевска ни ги отвори вратите на нејзиниот двор и дом

Ј.К.Д
Го посетивме скопскиот двор на Елена Дамчевска, по професија економист, таа работи во финансискиот сектор.  Оваа голема љубителка на цвеќињата и природата сама е одговорна...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

(Фото) Кај Виолета во село Марена, сè мириса на цветен парфем па дури и нејзиното име!

Ј.К.Д
Виолета Цветкова од село Марена, Кавадарци, е вработена во Aliance One, фабрика за обработка на суров тутун. Работи во две смени. Мајка е на ќерки,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

(Фото) „Џунгла на цвеќиња“ среде Скопје, а Игор ни открива: „Кога би ви кажал дека имам повеќе од 60 видови цвеќиња, нема да ми верувате!“

Еспресо
Професијата на Игор Качулачки, како што вели, нема никакви допирни точки со тоа што го работел – четири години бил слаткар, а сега веќе 15...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) Македонска убавина во с.Марино: Дијана – мајка на три убавици (ќерки) и бројни убавици (цвеќиња)

Ј.К.Д
Дијана Златковска работи во приватна градежна фирма како администратор, но љубовта кон цвеќињата ја има уште од детството. За дворот и куќата, кои се наоѓаат...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) 70 квадрати цветна убавина, Снежана ни ги отвори вратите на својот сончев двор

Ј.К.Д
Разговараме со Снежана Илиева, од југот на Македонија, кадешто е сонцето најсилно и најубаво. Снежана е деловна жена, со семејството води, како што вели „мал...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

(Фото сторија) Јуле ни ги откри сите убави лица на пролетта: „Сакам кога дворот личи на рајска градина“

Ј.К.Д
Разговараме со Јулијана Шероска-Мисиркоска, домаќинка, сопруга и мајка на две деца. Поводот за нашата посета на Драчево е токму дворот на Јуле, рајска убавина на...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО ПРИКАЗНА) РАЈСКО ДВОРЧЕ ВО СЕЛО ЈОСИФОВО: Убавината не доаѓа сама, туку привлечена од љубовта!

Ј.К.Д
Денес разговараме со Весна Таневска, домаќинка, која веќе шест години активно се занимава со одгледување на цвеќиња.  Весна не е сама во оваа нејзина пасија,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКВА ПОРАКА ПРЕНЕСУВААТ ЦВЕЌИЊАТА: Внимавајте да не згрешите при изборот за 8 Март, ви го откриваме јазикот на цвеќињата

Ј.К.Д
Да се знае значењето на цвеќето е суштински чекор доколку сакате да комуницирате преку јазикот на цвеќето, и со тоа да направите романтичен или пријателси...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) Јованче – најмладиот љубител и колекционер на цвеќиња: Цвеќињата се синоним за среќа!

Ј.К.Д
На наше задоволство и, секако, со дозвола од неговата мајка, Александра, денес разговараме со ученикот Јованче Трајков – страсен љубибител и колекционер на цвеќиња. Да,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ВО ДВОРОТ НА ЈАСМИНА ВО СЕЛО ОРЕОВЕЦ: Убавината не се опишува со зборови, треба да се видат овие бои!

Ј.К.Д
Денес разговараме со Јасмина Талеска Ристеска од Прилеп, по професија стоматолог. Семејната викенд куќа им се наоѓа во село Ореовец, во близина на Прилеп, на...