20.8 C
Скопје
02:54 - 16 јули, 2024

Ознака : скопје

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСветСлајдерСцена

Владо Георгиев не проба алкохол во Скопје: Порано на сцената ми фрлаа градници, сега се чанти и јакни

Милица Џаровска
Црногорскиот кантавтор Владо Георгиев-Барба одржа концерт во Скопје, во преполниот ноќен клуб „Пјур“. Без оглед на тоа дали настапува во концертна сала или во клуб,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлНаши ФациСлајдерСтилСцена

ВИЕНСКИ БАЛ во Скопје: 22-то издание во знак на хуманост, танц и музика на 13 мај

Еспресо
На 13-ти мај, 2023 (сабота) во хотел ,,Александар Палас“- Скопје традиционално, по 22-ви пат, ќе се одржи Виенскиот Бал, под покровителство на амбасадата на Република...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Фото) Започнува ново музичко и винско доживување во Скопје: Wine and Music Sessions 

Еспресо
Аудиокултура заедно со Винарија Камник започнуваат серија посебно конципирани настани на кои се спојуваат доживувањата на музика и виното, под мотото „Музиката спојува, виното инспирира“....
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоИнтервјуСлајдер

(Фото) Скопјанецот Јасмин го напушти градот и стана единствен жител на Брег: Проблемите изгледаат помали оттука, а благословите се потенцираат

Мартина Петреска
Приказната на музичарот Јасмин е потсетник дека постои поинаков начин на живеење, кој е повеќе во склад со природата и нашето внатрешно јас. Иако можеби...
ЕспресоСлајдер

Кралот на валцерот Андре Риу доаѓа во Скопје – „сѐ е дозволено на моите концерти“

Еспресо
„Ако некое музичко дело го допре моето срце, ќе го допре и вашето. Оваа прекрасна музика ми дозволува да внесам радост во животот и смеа...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
ЛајфстајлСлајдерСтил

Фотогалерија/Италијанска модна приказна и во Скопје

Еспресо
MAX&Co. една од најпознатите италијански модни марки ја претстави и во Скопје својата најнова колекција есен/зима 2022 именувана Pony ride capsule collection. Изложбата беше придружена...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

На еспресо со Срѓан Динчиќ, српски комичар и водител: Политичката сцена во регионот е за хумор како нафтен бунар во Емиратите

А.З.
За српскиот глумец и водител Срѓан Динчиќ, стенд-ап комедијата никогаш не била алатка за стекнување популарност, тука за него тоа е начин на комуникација, истражување,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Разговор со Ана Тодоровска, графичка дизајнерка и чуварка на скопските спомени: Проект за Скопје за луѓе со позитивна енергија

Јасмина Кантарџиева Димков
Убавината на професијата дизајнер ја гледа во слободата што ѝ ја дава. Не мора да следи никакви строги правила, ѝ остава простор за креативност и...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Скопје се разбуди со ритамот на тркачите: 18 издание на Виз Ер Скопски маратон со нови рекорди и уникатни транспаренти

Еспресо
Над 8500 тркачи од повеќе од 47 земји од светот ги исполнија скопските улици со спортска атмосфера, позитивен утрински дух и безброј насмевки, кои што...