17.8 C
Скопје
06:02 - 20 мај, 2024

Ознака : липосукциска

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Липосукциска исхрана – современ пристап на здраво и брзо слабеење: Диетотерапија со резултати во првите 24 часа

На современиот човек му треба мотивација, а липосукциската исхрана дава резултати во првите 24 часа, и тоа на вистинските места. За само 14 дена може...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Ј.К.Д
Липосукциската диетотерапија е повеќе од диета. „Ги споивме признатите европски препораки, медитеранската исхрана и одобрените помошни средства за слабеење. Резултатот е диетотерапија, која на здрав, брз и ефикасен...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Еспресо
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здрави навикиЗдравје

Фит на плажа со липосукциска диета: Како да трошите масти, а да добивате енергија!

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење со липосукциска исхрана се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

„Ослабев 60 килограми и животот сосема ми се промени“:Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица открива сè за липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Липосукциската исхрана е одлично сценарио секогаш со среќен крај, вели познатиот режисер Пјер Жалица, кој „симнал“ неверојатни 60 килограми. Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица („Мостар...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Се губи масното ткиво, а не водата и мускулната маса: Еве зошто сите „полудеа“ по липосукциската исхрана

Ј.К.Д
На најголемата светска медицинска енциклопедија „PubMed“ ги најдовме резултатите од клиничкото испитување каде што пациентите изгубиле 5 до 11 килограми за 14 дена, односно 8...