10.8 C
Скопје
08:36 - 27 февруари, 2024

Ознака : брзо

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Рецепт за домашна шампита: Превкусна е, а секогаш успева

Еспресо
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ФРАНЦИЈА: Класичната зачинета торта со мед која е лесна и брза за правење!

М. Г.
Оваа класична француска торта со мед често се опишува како спојка помеѓу леб и десерт. Станува збор за специјалитет од Дижон, за кој се верува...
Секојдневие

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Еспресо
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Дестинации и Дегустации

Нека не ви биде здодевно – Направете ги овие едноставни колачиња со пиво (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Израдувајте ги домашните со ова мало слатко задоволство… Состојки: 5 кафени шолји – масло 3 кафени шолји – пиво 1 прашок за печиво брашно по...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Хороскопски знаци во кои најбрзо се вљубуваме

Слободен Печат
Овие хороскопски знаци се оние во кои се вљубуваме најлесно: БИК Со Биковите е пријатно да се биде во врска токму поради тоа што се...
Секојдневие

Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која го топи вишокот килограми (МЕНИ)

Еспресо
Едноставна но сепак строга – медицинска диета која само за еден месец го топи вишокот килограми кој долго време ве мачел. Диетата трае еден месец,...
Дестинации и Дегустации

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Лајфстајл

Брзо и едноставно – Еве како да го поправите сексуалниот живот!

Igor
Според истражување на Универзитетот Нотр Дам во Мериленд, мачо мажите имаат подобар сексуален живот. Резултатите покажале дека мажите кои постигнале најдобри резултати по стандардизиран прашалник...
Секојдневие

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor
Љубителите на пицата ќе бидат воодушевени од овој превкусен поинаков начин на уживање во нивното омилено јадење. Пица салатата се подготвува лесно и брзо, вкусна...