4.8 C
Скопје
03:17 - 21 април, 2024

Ознака : неодоливо

Секојдневие

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Ви претставуваме рецепт за полнето пилешко месо, со спанак, лук и фета сирење. Овој рецепт може да се подготви и во тавче или на скара,...
Дестинации и Дегустации

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Igor
Еден ист рецепт може да биде подготвен на неколку различни начини, а ние ви ги претставуваме четирите најдобри начини. Може да ви послужат како ручек,...
Дестинации и Дегустации

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Дестинации и Дегустации

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Igor
Интересна верзија од омилените слатки палачинки кои сите ги обожаваме… Ви претставуваме рецепт за прекрасни палачинки кои се истакнуваат со својот интересен изглед, пред се....
Секојдневие

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor
Љубителите на пицата ќе бидат воодушевени од овој превкусен поинаков начин на уживање во нивното омилено јадење. Пица салатата се подготвува лесно и брзо, вкусна...
Сцена

Неодоливо впечатлива: Меланија Трамп заблеска во жолто (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка овој пат избра неодоливо впечатлива комбинација за облекување… Меланија Трамп се појави на собирот во Амваи центарот во Орландо за да...
Секојдневие

Лапни, голтни: Монте – Неодоливо вкусна торта која не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor
Трислојна кремаста Монте торта која само чека да ја послужите со шолја кафе… Потребни состојки: Бисквити 1 л млеко 100 г скробно брашно 100 г...