18.8 C
Скопје
16:12 - 20 април, 2024

Ознака : рецепти

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдерСтилХрана

(Фото) Ви ги претставуваме Herbalife Pецептите: Вкусно патување кон лесна и здрава исхрана со Herbalife

Еспресо
Дали сте подготвени за кулинарска авантура во која се искомбинирани благодатите од свежите намирници и моќта на Herbalife производите? Сето тоа го имате во Herbalife...
Дестинации и Дегустации

Најдобриот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да падне во заборав!

Еспресо
Состојки за тесто: 350 гр шеќер 1 ванилин шеќер 2 јајца 1 лажица сок од лимон 400 мл млеко 150 мл зејтин 200 гр мелени...
Дестинации и Дегустации

Направете си го денот поубав со овој РОЛАТ со суво овошје

Еспресо
Потребни состојки: 250 гр маргарин 250 гр шеќер 4 јајца 1 голема чаша мешано суво и јаткасто овошје 300 гр брашно 50 гр густин 1...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Сакате да ослабнете, ама не сакате да гладувате? Можно е! ЛИПО рецепти пред кои ќе подзинат и најголемите гурмани

Еспресо
Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам глад, дали исхраната ќе стане еднолична, здодевна, дали ќе јадам сирови, блуткави, невкусни...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Вргањ со зеленчук

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ТЕСТЕНИНИ СО ЧЕТИРИ ВИДА СИРЕЊЕ: Превкусен и брз рецепт од кујната на Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК Е ЦАРИЦА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Секоја диета со ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК е успешна, еве зошто! Ви носиме и неколку рецепти со Нејзиното Височество!

Еспресо
Брокулата е единствена намирница која ви овозможува да јадете многу, а и понатаму да слабеете. Има само 30 калории во 100 грама, а на варењето...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОСТПРАЗНИЧНА ДЕТОКСИКАЦИЈА ЗА СЕДУМ ДЕНА И ДЕТОКС РЕЦЕПТИ: Доста е дебелеење, еве кои намирници ќе ве прочистат и вратат во колосек!

Еспресо
За време на новогодишните и божиќните празници обично се претерува со јадењето и пиењето, па така натолажуваме и по некој килограм плус, оптоварувајќи го и...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

БАДНИКОВА ПОСНА ТРПЕЗА: Три рецепти со риба, за мерак!

Ј.К.Д
Рибата симболично треба да се најде на трпезата на бадниковата вечер. А доколку сакате да дегустирате нешто повеќе од пржена или печена риба на класичен...
UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА НА ТРПЕЗАТА: Неодоливи идеи и рецепти од Сузана Аврамоска

Јасмина Кантарџиева Димков
Помисливте ли дека овие волшебни празнични креации ги создала некоја самовила, пафкајќи со своето волшебно стапче и наросувајќи „син прав“? И ние го помисливме истото. Сузана Аврамоска е...