Ознака : лиснато тесто

Гастро марифети

Лисната пита со тиквички и сирење: Едноставно феноменална! (РЕЦЕПТ)

Igor
Појадок, ручек или вечера, изберете сами, во секој случај оваа пита е идеална. Состојки: 250 гр лиснато тесто, 250 грама тиквички, 250 грама сирење, 2...
Секојдневие

Лиснати триаголници со сирење (РЕЦЕПТ)

Igor
Ако сте љубител на лиснати теста, овој рецепт редовно ќе го правите за појадок или за вечера. Потребни состојки: 500 гр тенки готови кори 300...
Гастро марифети

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor
Ова е одличен посен рецепт за периодот на Велигденските пости. Се прави брзо и лесно, а потребни ви се овие состојки: Пакување кори за баклава...