11.8 C
Скопје
22:26 - 23 април, 2024

Ознака : ванила

Дестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА СО ЈАБОЛКА И БАДЕМИ: Лесна за правење, но и за јадење!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Има три причини зошто треба да ја направивте оваа торта со јаболка....
Дестинации и Дегустации

Мармалад од модри сливи со ванила, цимет и рум (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 8 кг модри сливи 2 кг шеќер 1 ванилин шеќер 300 мл јаболков оцет 100 мл рум 1 пакување цимет Подготовка: Измијте ги и...
Дестинации и Дегустации

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 4 јајца 15 лажици шеќер 30 гр брашно 1 прашок за печиво 100 мл масло за јадење сок од лимон 1 лажица екстракт од...
Дестинации и Дегустации

Идеална за тропските температури: Сочна и кремаста торта со диња! (РЕЦЕПТ)

Igor
Искористете ја сезоната на ова сочно овошје и направете десерт кој ќе ви обезбеди доволна количина на шеќер, а воедно и ќе ве разлади Ќе...
Дестинации и Дегустации

Само со ЕДНА ЧАША од ОВОЈ пијалак ќе ги решите проблемите со несоницата

Igor
Со помош на овој рецепт ќе си подготвите пијалак чие дејство е смирувачко и лесно ќе ви помогне да заспиете. Вкусот е пријатен и сладок,...
Дестинации и Дегустации

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor
Ова е одличен посен рецепт за периодот на Велигденските пости. Се прави брзо и лесно, а потребни ви се овие состојки: Пакување кори за баклава...