23.8 C
Скопје
04:48 - 23 јуни, 2024

Ознака : џем

СветСлајдерСцена

(Видео) „Горат“ мрежите од методот на Шакира за откривање неверство: Девојките „полудеа“ по трендот џем

Еспресо
Новиот тренд на социјалните мрежи се вика џем, а младите девојки ги следат стапките на Шакира за откривањето на неверството на поранешниот фудбалер на Барселона,...
СветСлајдерСцена

Нови сочни детали: Шакира го открила неверството на Пике од сомнителните тегли со џем

Еспресо
Шакира и Жерар Пике се разделија по дванаесет години љубов и две деца – малите Саша и Милан, 7 и 9 години – минатиот јуни....
Дестинации и Дегустации

ВИДЕО: Евтини колачиња со џем – Брзи, посни, едноставни, а превкусни!

Еспресо
Едноставно се подготвуваат, а можат долго да стојат…Потребни состојки: 200 мл. млака вода150 мл. масло10 гр. ванилин шеќер (може и ванила арома)10 гр. прашок за...
Дестинации и Дегустации

Нека не ви биде здодевно ова попладне: Направете чоколадни коцки со џем и бисквити – Најбрзиот колач за секој ден (ВИДЕО)

Еспресо
Мек и ароматичен колач кој многумина го обожаваат… Состојки: 2 јајца, 100 гр чоколадо, 100 гр шеќер, 80 гр брашно, половина прашок за пециво, малку...
Дестинации и Дегустации

Најмекиот колач што некогаш сте го пробале! Облачиња со кокос и џем по ваш избор!

Igor
Состојки: 500 мл млеко 50 г шеќер прстофат сол прстофат ванилин шеќер 60 г пченкарен скроб 3 лажици од вашиот омилен џем или шумско овошје...
Дестинации и Дегустации

СОВРШЕН СПОЈ: Рецепт за џем од малини и кокос

Igor
Благодарение на смрзнувањето, малините можеме да ги имаме преку целата година. Тие се многу хранливи, а вкусот можете да го зачувате и со овој одличен...
Дестинации и Дегустации

Мармалад од модри сливи со ванила, цимет и рум (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 8 кг модри сливи 2 кг шеќер 1 ванилин шеќер 300 мл јаболков оцет 100 мл рум 1 пакување цимет Подготовка: Измијте ги и...
Дестинации и Дегустации

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДЕЛИКАТЕС: Џем од домати и сланина (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа необична зимница е вистински деликатес кој можете да го мачкате на леб, да го користите со тестенини, а нема да одолеете ниту да „крадете“...
Дестинации и Дегустации

Рецепт за највкусниот џем од кајсии

Igor
Сезоната на кајсии е тука, па ова овошје треба да се искористи за подготовка на овој превкусен џем во чиј вкус ќе уживате во текот...
Секојдневие

Слатки кифлички со џем од сливи (РЕЦЕПТ)

Igor
Ова е стар рецепт кој потсетува на детство, а на вкусот не можат да му одолеат ниту децата, ниту возрасните. Состојки: 600 гр бело брашно...