9.8 C
Скопје
00:27 - 27 февруари, 2024

Ознака : шакира

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шакира најави нов албум: „Додека пеев солзите ги претворав во дијаманти“ 

Еспресо
Колумбиската пејачка Шакира го најави својот нов албум насловен „Las Mujeres Ya No Lloran“, кој ќе излезе на 22 март. Ова е нејзиниот нов албум...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Србите редат хит коментари за статуата на Шакира: „Луѓе, па ова е Теа Таировиќ“

Еспресо
Светски познатата пејачка Шакира доби бронзена статуа висока 6,5 метри во нејзиниот роден град Баранкила во Колумбија. Оваа вест ги преплави медиумите ширум светот, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира ќе избегне затвор за даночна измама: Еве каков договор е постигнат со Судот

Еспресо
Колумбиската пејачка Шакира ќе избегне судење за даночна измама. Ова го објави Ројтерс повикувајќи се на Судот во Барселона. Како дел од договорот со Судот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира за раскинувањето со Пике и обвинувањето за даночна измама: „Се сметав себеси за многу покревка“

Еспресо
Шакира раскажа што научила од раскинувањето со Пике. Колумбиската пејачка Шакира, одговарајќи на прашање за раскинувањето со поранешниот фудбалер на каталонска „Барселона“ Жерар Пике, изјави...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира се враќа во Барселона: Не поради Пике, се подготвува да не оди во затвор!

Еспресо
Шакира се враќа во Барселона, за да се подготви за судењето против даночните власти. Пејачката ќе седне на обвинителна клупа на 20 ноември. Шакира Мебарак...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пике за разделбата со Шакира: „Ќе се фрлев од 6-ти кат“

Еспресо
Шакира и Жерар Пике објавија дека се разделуваат во јуни 2022 година. Откако Шакира и Жерар Пике објавија дека повеќе нема да бидат заедно, разделбата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шакира позира со постариот син: Неверојатно личи на Пике

Еспресо
46-годишната колумбиска пејачка Шакира го покажа својот израснат син. Сценската ѕвезда сподели фотографија со наследникот Милан на нејзиниот Инстаграм профил со речиси 90 милиони претплатници....
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Шакира се теши со 12 години помлад дечко: Познатиот кошаркар откри повеќе за нивната романса

Еспресо
Откако беа видени заедно, светските медиуми на големо пишуваат дека НБА суперѕвездата Џими Батлер се гледа со Шакира, а конечно, сега, тој и лично ги...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира отворено за животот со Пике и по него: „Не сум во клубот на среќните, сè уште истерувам демони…“

Еспресо
Пејачката Шакира, која се раздели од фудбалерот Жерар Пике во јуни 2022 година, искрено зборуваше за крајот на нивната 11-годишна врска во ексклузивното интервју за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шакира се нафрли на поранешниот свекор: „Имаш сè за да станеш милионер..“

Еспресо
Шакира објави нова песна наречена „El Jefe“, во која се осврнува на нејзиниот поранешен свекор, пишуваат странските медиуми. Откако во претходната песна ги исмејуваше поранешниот...