27.8 C
Скопје
15:34 - 6 јуни, 2023

Категорија: Слајдер

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо
Има повеќе славни личности кои се поврзуваат со романтичниот живот на Шакира, но засега колумбиската пејачка ниту ги потврдува, ниту ги негира гласините. Од актерот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо
Англиската пејачка со албанско потекло Дуа Липа во интервју за Сандеј Тајмс изјави дека ја повредиле зборовите на британскиот министер Суелу Браверман, а кои се...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо
Мајкл Џеј Фокс се струполил на бината за време на трибината посветена на филмот „Враќање во иднината“, во Филаделфија. Актерот, кому во 1991 година му...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо
Во рамките на нејзината турнеја „Eras“, Тејлор Свифт настапи во Чикаго пред 60.000 луѓе, а за време на говорот во кој го претставила новиот член...
Астро Слајдер Хороскоп

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот за кои почетокот на јуни ќе биде незаборавен. Ќе ги исполнат своите соништа и ќе го постигнат она кон...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Датумот 6 јуни (6.06) е еден од најмоќните енергетски денови во годината. Ова е првата летна краткоденица, кога универзумот слуша барања и исполнува желби. Сепак,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо
Колумбијската суперѕвезда Шакира рече дека било „убаво да се врати во Барселона“, каде што присуствуваше на Големата награда (Гран При) на Шпанија. Интересно е што...
Балкан Слајдер Сцена

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Неодамна на социјалните мрежи се појави клип од настапот на Дарко Лазиќ во Хановер на кој може да се види како тој само ја отвора...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Ужас во Панчево: Руски државјанин си ги убил детето и жената, па се обесил

Еспресо
Средовечен маж со остар предмет, најверојатно со нож, ги убил детето и неговата сопруга, а потоа се обесил во стан во Панчево, пренесуваат српските медиуми....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Неговата жена и неговата љубовница биле бремени во исто време: Шварценегер откри детали за неверството

Еспресо
Кога велиме: „Каков татко, таков син“ – вистински пример за тоа се Арнолд Шварценегер и неговиот вонбрачен син Џозеф Бајн. Покрај тоа што ја делат...