6.8 C
Скопје
07:02 - 4 март, 2024

Ознака : пријовиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо
Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ по пет спектакуларни концерти во Осиек реши да прослави голем успех со својот сопруг Филип Живојиновиќ. Имено, Александра Пријовиќ заедно...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Пријовиќ за облека за концертите во Осиек дала 20 илјади евра, еве кои марки ги носеше

Еспресо
За разлика од белградските настапи на кои носеше скапа гардероба од Александар Меквин, на концертите во Осиек Пријовиќ носела гардероба од модната марка „версаче“, а...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Монах Арсеније „удри“ по Цеца и по „нејзиниот клон“ Пријовиќ: „Сељачишта, само тело…“

Еспресо
Александра Пријовиќ во последно време привлекува големо внимание, а додека многумина ѝ честитаат на големиот музички успех, има и такви кои не се задоволни и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Имам докази!“ Александра Пријовиќ искрено за Карлеуша: Мислам дека Јелена…

Еспресо
Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ го одржа вториот од петте закажани концерти во Осиек. По спектаклот кој ѝ го приреди на хрватската публика, Прија одржа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Пријовиќ на бина ги повика кумовите и заедно запеаја: Емоции кои безмалку ја расплакаа

Еспресо
Пријовиќ одржа спектакуларен концерт на втората вечер во Осиек, а речиси на крајот на концертот на сцената донесе специјални гости. На сцената ѝ се придружија...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Александра Пријовиќ сепак доаѓа во Задар: „Преговараме за пакет од осум концерти“

Еспресо
„Александра Пријовиќ е една од оние изведувачи кои ни се нудат во пакет за двегодишен договор. Нашата политика беше никогаш да не објавуваме ништо додека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Зошто на Пријовиќ ѝ е забранет настап во Задар: „Не сум љубител на таа музика“, објаснувањето на градоначалникот е бизарно

Еспресо
Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно не дозволил концертот на Александра Пријовиќ да се одржи во Задар, јавуваат хрватските медиуми. Според тамошните медиуми, концертот требало...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Градоначалникот на Задар не дозволува концерт на Александра Пријовиќ во градот: „Нема слободни термини“

Еспресо
Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно не дозволил концертот на Александра Пријовиќ да се одржи во Задар, јавуваат хрватските медиуми. Според локалните медиуми, концертот требало...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Фановите на Пријовиќ се разочарани од новата песна: „Не ти требаат вакви тажалки, Филип не треба да ти прави песни!“

Еспресо
Александра Пријовиќ на новогодишната ноќ го изведе својот нов сингл „Последњи кабаре“, за да им се заблагодари на фановите за сите успеси постигнати со албумот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Пријовиќ откри колку потрошила на скапите стајлинзи: „Не гледав колку ќе заработам“

Еспресо
Александра Пријовиќ на самиот крај на минатата година ја испиша историјата на музичката сцена и соборувајќи го рекордот им даде домашна задача на сите пејачки....