Категорија: Uncategorized

Uncategorized Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ ЗА ДЕНЕС ПРЕДЛАГА: Есенска Смоквача

Ј.К.Д
Од денес, на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ќе ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ ОД СЛАВЧО ПОПОСКИ: Снег!? Доаѓа и кај нас, еве каде!

Ј.К.Д
– Веќе во Алпскиот регион врне и првиот посериозен снег за оваа сезона. Додека пак Евроспкиот континент во текот на следните денови ќе се соочи...
Uncategorized Здрави навики Здравје Слајдер

ЦИМЕТОТ И СЛАБЕЕЊЕТО: Како да го добиеме максимумот од неговите полезности

Еспресо
Циметот е еден од најпопуларните и најароматичните зачини, бројни се неговите делотворни својства, а едно од нив е што ни помага да го загубиме вишокот...
Uncategorized Еспресо Женски печат Слајдер

БИЛЈАНА ЈАНЕВСКА, ЕМ МИСИЦА ЕМ КАНДИДАТКА НА СОВЕТНИЧКА ЛИСТА: „Убавината и политиката одат заедно!“

Ј.К.Д
Македонската убавица Билјана Јаневска, која освои три престижни награди за убавина и стана Прва придружничка на изборот за убавина Мис модел туризам во светот, е...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Женски печат Слајдер

(ФОТО) ТОНЧИ, СО СРЕЌА НЕКА Е!: Драгиот музичар се заколна на вечна љубов пред бога!

Кристина Апостоловска & еспресо.мк
Поминаа седум години откако се венчаа хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37). Всушност, тоа го направија кај матичар и во три различни...
Uncategorized Наши Фаци Слајдер Сцена

МАКФЕСТ 2021: Победа за дебитантот Александар Тодоровски

Кристина Апостолова
Александар Тодоровски со песната ,,Под исто небо“ е победник на годинашното 36. издание на „Макфест“.  Дебитантот успеа да триумфира на штипскиот фестивал во конкуренција на...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО ОД ВЕЛЕС) СЛАВЧО ПОПОСКИ, ТИ СИМНУВАМЕ КАПА: Дрва испопаѓаа во Велес, чувајте се и понатаму ќе има ветер 60км/на час!

Ј.К.Д
Нашиот метео-прогнозер Славчо Попоски, сè ПОГОДИ! Фотографиите кои следуваат го докажуваат тоа. Денес најголемиот дел од Македонија го зафати бранот на дождови, грмежи и невремиња....
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

ЦРВЕНАТА РАСЦВЕТАНА УБАВИНА НА ЖЕНАТА СО ЦВЕТНО ИМЕ – ЈАСМИНА: Колку и да сум уморна од работа, никогаш не го оставам цвеќето!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ова е цветна приказна за една жена со цветно име – Јасмина. Самото име зборува за каква личност се работи – носи име на цвеќе...
Uncategorized Лајфстајл Слајдер Стил

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОТВРДУВА: Како се заслужува „титулата“ модна икона?

Ј.К.Д
Знаевте ли дека со терминот „модна икона“ не треба да си играте? Сајтот „Стајл.ком“ инцираше широка Интернет дебата на оваа тема кога уредничката Маја Сингер...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

МАКФЕСТ 2021 Пред настап разговор со Лара Иванова: Возбуда, емоција и нетрпение!

Кате Божиновска
За првпат ја видовме на „Макфест“ во 2019 година, но вистински публиката ја забележа и слушна кога ја претстави песната „Некогаш ќе помине“. Продолжи со...