13.8 C
Скопје
18:42 - 3 март, 2024

Ознака : александра пријовиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Александра Пријовиќ во секси издание: Се појави нејзина ретка фотографија од плажа

Еспресо
Злобниците можат да кажат што сакаат, но факт е дека мегапопуларната Александра Пријовиќ не стекна слава ниту со скандали, ниту со „голотија“. Нејзиното појавување на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ беснее со автомобилот низ Белград: Прелетала на црвен семафор и ја надминала дозволената брзина

Еспресо
Пејачката Александра Пријовиќ беше мета на популарното шоу „Папарацо лов“, а снимките веднаш станаа хит. Камерите го снимиле денот на пејачката, а снименото не било...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо
Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ одлучи да го разреши директорот на ШЦ Вишњик, Денис Карловиќ поради организирање концерт на регионалната пејачка Александра Пријовиќ. Дукиќ одлучил...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Хрватите на Александра Пријовиќ досега ѝ дале речиси 3,5 милиони евра: Ја чекаат уште пет настапи, еве колку ќе заработи

Еспресо
Александра Пријовиќ (28) продолжува да одржува концерти во Хрватска. По петте многу успешни настапи во Осиек и Загреб, каде заработи нешто помалку од 3,5 милиони...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дали Александра Пријовиќ е бремена? За ова проговори и нејзината мајка Борка

Еспресо
Александра Пријовиќ одржа пет концерти во Осиек и продолжува со спектакли низ Србија и Хрватска како дел од турнејата „Од исток до запад“. Сепак, многумина...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Александра Пријовиќ била жртва на булинг во училиште: Не ми беше лесно, ме понижуваа и ме нарекуваа сирота „певаљка“

Еспресо
Александра Пријовиќ одржа пет концерти во Осиек, па по тој повод реши да го посети своето училиште во Бели Манастир, каде што порасна. На пејачката...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Александра Пријовиќ во скап тигрест комплет од „Долче и Габана“: Пејачката на концертот во Осиек провокативна како никогаш досега

Еспресо
Српската музичка ѕвезда Александра Пријовиќ вчера во Осиек го одржа четвртиот последователен концерт. Александра се појави во провокативно издание како никогаш досега. Таа имаше тиграст...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Итно прекинат концертот на Пријовиќ: Изненадување на бината од Филип Живоиновиќ

Еспресо
Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ вчеравечер, 14 февруари, го одржа вториот концерт во Осиек.   View this post on Instagram   A post shared by Aleksandra...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ доживеа пех на синоќешниот концерт: Ѝ пукнаа панталоните, еве како реагираше

Еспресо
Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ синоќа го одржа првиот од петте закажани концерти во Осиек. Публиката толку многу ја засака, за што сведочат бројните распродадени...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тие настапуваат каде што Александра Пријовиќ е непожелна: На српската пејачка ѝ е забранет концертот во Задар, хрватските ѕвезди пеат

Еспресо
Српската пејачка Александра Пријовиќ, која ги полни арените во целиот регион, е непожелна во Задар, објави хрватскиот портал „Индекс“. На Александра ѝ е забранет концертот...