17.8 C
Скопје
10:51 - 6 јуни, 2023

Категорија: Чудесни жени

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Анџелина Џоли го прослави својот 48 роденден: Сакаше да биде гробар, вози авион, Лара Крофт ја прослави, го обвини Пит за насилство…

Еспресо
Анџелина Џоли го прослави својот 48 роденден. Холивудската дива е родена на 4 јуни 1975 година во Лос Анџелес во актерско семејство. Нејзиниот татко е...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена Чудесни жени

(Фото) Неда Украден ги засени сите со својот изглед во осмата деценија: Драстично ослабна, а еве ја нејзината формула

Еспресо
Го сакам „Липо“ системот на слабеење зашто дава брзи резултати, открива Неда Украден која никогаш подобро не изгледала.   View this post on Instagram  ...
Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Рис Витерспун е најбогатата актерка според Форбс: „Ја основав компанијата за да им помогнам на жените“

Еспресо
Рис Витерспун официјално стана најбогата актерка во светот со богатство кое не го наследила туку сама го заработила. Списанието „Форбс“ ја објави листата на најбогатите...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Чудесни жени

Поранешната помошничка на Џо Бајден која го обвини за сексуално вознемирување бара руско државјанство: Тара Рид е во Москва по наводните смртни закани

Еспресо
Поранешната помошничка на Џо Бајден, која го обвини за сексуално вознемирување и малтретирање, Тара Рид ќе побара од рускиот претседател Владимир Путин да ѝ даде...
Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Наши Фаци Слајдер Сцена Чудесни жени

(Фото) Ива Спасовска за „еспресо“: Бурак чекаше да затрепкаат светлата на Ајфеловата кула за да ме побара за жена

Милица Џаровска
Модната дизајнерка Ива Спасовска, на роматичен начин се сврши со својот партнер Бурак, токму пред Ајфеловата кула во Париз. Бурак е инаку од Истанбул, и...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Чудесни жени

Проф. д-р Ангелова, нов ректор на УКИМ: Потребна е многу работа за да имаме поквалитетно образование

Еспресо
Проф. д-р Биљана Ангелова од Економскиот институт е нов ректор на УКИМ. Редовни, вонредни професори, доценти и студенти – членови на универзитетски студентски собранија на...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Која е Жастин Трие, третата жена што освоила Златна палма во Кан: Потребни ни се приказни за животот на жената, режирани од жени

Еспресо
Режисерката на „Анатомија на падот“ ја освои Златната палма на 27 мај, со што стана третата жена режисер во историјата на Канскиот филмски фестивал што...
Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Слајдер Чудесни жени

Интервју со Добрила Грашеска: Народните песни се одлични учителки по историја, јазик и емоции

Јасмина Кантарџиева Димков
Музиката има моќ да го „скамени“ јазикот и да го остави во онаа форма, и стилски и лексички, во која е создаден. Народните песни изобилуваат...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Пет холивудски актерки кои се категорично против пластични операции: „Подобро голем, отколку лошо опериран нос“

Еспресо
Ова се ѕвездите кои сметаат дека процесот на стареење заслужува почит, зашто природното стареење ги одразува внатрешните квалитети: мудрост, искуство и свесност кои доаѓаат само...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

(Фото) Французите го разграбаа „Плејбој“ за да ја видат министерката зајачица: Втора тура се печати!

Еспресо
Бројот на францускиот магазин Плејбој, на чија насловна се појави Марлен Чиапа, државен секретар за социјална и солидарна економија, брзо беше распродаден, пренесува Франс Инфо....