5.8 C
Скопје
21:46 - 6 декември, 2023

Категорија: Интима

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Лице на ангел, тело на маж: Владислава е и убавица и ѕвер во една жена

Еспресо
Владислава Галаган е исклучително популарна на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат над 1,7 милиони луѓе.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Го славиме светиот апостол Матеј: Се верува дека денес мора да ги вратите долговите и да ги кажете следните зборови

Еспресо
Православните христијани денес го слават светиот апостол Матеј. Се смета дека на овој ден треба да се платат сите заостанати долгови и даноци. Матеј, се...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) „Поминав седум дена жив закопан“, во ковчег под земја: Јутјубер спроведе морничав експеримент за да собере „лајкови“

Еспресо
Најпопуларниот јутјубер на денешницата Џејмс Стивен Доналдсон, познат како Mr Beast (господин Ѕвер), направи морничав експеримент поминувајќи седум дена закопан во гроб, секако под земја....
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што мислел Никола Тесла за смртта: „Запомнете: ниту еден човек кој некогаш постоел, не умрел“

Еспресо
Човекот се обидува да најде одговор на прашањето што доаѓа по смртта уште од почетокот на цивилизацијата. Но, можеби одговорот лежи во цитатот на брилијантниот...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Доктор открива што луѓето чувствуваат во моментот кога умираат: Во првите десет секунди го губиме чувството за себе

Еспресо
Лекарите открија што се случува во последните моменти од животот на една личност. Феноменот на смртта ги интригира научниците со векови, а што се случува...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Доктор на науки тврди дека знае што точно се случува со душата по смртта: „Нема смрт, туку само премин“

Еспресо
Д-р Мајкл Њутн има докторат по психологија за советување, има сертификат мајстор за хипнотерапија и е член на Американската асоцијација на советници. Д-р Њутн ја...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто некои луѓе умираат во сон? Лекарите даваат детално објаснување што се случува и зошто

Еспресо
Зошто некои луѓе умираат во сон? Еминентни лекари ги објаснија најчестите причини и објаснија дали може да се спречи ноќната смрт. Постојат многу причини зошто...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтимаЛајфстајлСлајдер

Шокантно: Инстаграм ги поврзува педофилите

Еспресо
Купувачите и продавачите на содржини со малолетнички секс развиле просперитетна мрежа благодарение на алгоритмите за откривање на „Инстаграм“, платформата за споделување фотографии во сопственост на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Денес е голем празник Педесетница: Што (не)треба да правите на Денот посветен на слегување на Светиот дух врз апостолите

Еспресо
Празникот се слави во различни периоди – седум недели по Велигден. Во 2023 година, православните христијани ја слават Педесетница на 4-ти јуни. Празникот го симболизира...
ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Денес го славиме св. вмч. Гeoргиј: Молитва до Георгиј Победоносец за помош и заштита на домот

Еспресо
Светиот великомаленик Георгиј Победоносец е заштитник на војниците, заштитник од непријателите, од лошонамерниците. Бранител во сите битки (и нашите лични битки), заштитник од човечка злоба...