4.8 C
Скопје
03:44 - 21 април, 2024

Ознака : масажа

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ЕРОТСКА МАСАЖА: Целосен водич

Еспресо
Поголемиот дел од нашата секојдневна комуникација е невербална и говорот на телото игра огромна улога во тоа како комуницираме и ги разбираме другите луѓе. Затоа...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

МАСАЖА СО ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА: Пружете му на партнерот извонредно искуство

Еспресо
Емоционалната и психолошка компонента на масажата не е занемарлива. Создавањето на удобност и атмосфера игра голема улога во создавањето на позитивно искуство, па затоа во...
Здрави навики

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor
Масажата со лажица е уште еден од третманите за опуштање на вашето лице. Оваа масажа ја поттикнува циркулацијата, ја затегнува кожата и на крајот кожата...
Секојдневие

Најефикасната масажа против брчки: Подмладете се со помош на две лажици (ВИДЕО)

Igor
Станува збор за многу популарна техника која најмногу се користи во Азија, а за неа ви се потребни две лажици и било какво масло (може...
Здрави навики

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor
Масажата со лажица е уште еден од третманите за опуштање на вашето лице. Оваа масажа ја поттикнува циркулацијата, ја затегнува кожата и на крајот кожата...