18.8 C
Скопје
21:16 - 15 април, 2024

Ознака : помош

ЕспресоСлајдер

18 милијарди евра за Украина – ова е предлог пакетот на Европската комисија

Еспресо
Европската комисија (ЕК) објави детали за пакетот економска поддршка од 18 милијарди евра за Украина во наредната година. Сепак, овој предлог пакет ќе треба да...
СветСлајдерСцена

На повеќе од 700 луѓе кои сакале да се простат од Елизабета Втора им била потребна медицинска помош

Еспресо
На повеќе од 700 луѓе кои сакале да се простат од британската кралица Елизабета Втора, им била потребна медицинска помош, пишува „индепедент“ повикувајќи се на...
СемејствоСлајдер

СЕМЕЈНИ ПРОБЛЕМИ: Мајка побарала од својата 16-годишна ќерка да плаќа кирија

И. Т.
Анонимна мајка на родителскиот форум „Mumsnet“ си ја „отвори“ душата и раскажа за една расправија во нејзиното семејство. Имено, нејзината ќерка кон крајот на октомври...
СветСлајдерСцена

Ванеса Брајант во нови проблеми – Нејзината мајка и бара 5 милиони долари за досегашната помош

Еспресо
Додека семејството на трагично настраданиот кошаркар се подготвува да ја одбележи годишнината од смртта на саканиот татко и сопруг Коби Брајант и нивната миленичка Џиџи,...
БалканСлајдерСцена

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски
Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон уште еднаш покажа колку големо срце има

Еспресо
Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”. Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак...
Секојдневие

Ситуации во кои магнезиумот може да ве спаси

Еспресо
Магнезиумот спаѓа во групата на најважните минерали и е животно важна состојка на клетките на организмот. Неговата главна улога е активирање на многубројни ензими вклучени...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мадона се движи со помош на бастун, додека 36 години помладото момче ја држи за рака (ФОТО)

Еспресо
Кралицата на попот Мадона (61) во моментот е на музичката турнеја под назив „Madame X“, а поради повреда на коленото се движи со помош на...
Секојдневие

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Еспресо
Детоксикацијата на бубрезите помага да ги исфрлиме токсините од целото тело, го зајакнува имунитетот, го регулира притисокот и го чува здравјето на мочниот меур… Бубрезите...
Секојдневие

Намирници со чија помош ќе се ослободите од наталожените масти во текот на зимата

Еспресо
Диетата не мора да се сведува само на оброци од варени пилешки гради и незачинети зелени салати. Некои вкусни оброци исто така можат да помогнат...