Tag : напитоци

Инспирација и совети

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Еспресо
Детоксикацијата на бубрезите помага да ги исфрлиме токсините од целото тело, го зајакнува имунитетот, го регулира притисокот и го чува здравјето на мочниот меур… Бубрезите...
Здравје

4 напитоци кои би требало да ги пиете пред спиење

Igor
Колку пати веќе сте слушнале, дека не би требало да јадете пред спиење, за да немате проблеми со килажата. Сепак постојат некои напитоци, кои би...
Здравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Igor
Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два...
Здравје

3 суперздрави витамински напитоци за инстант енергија

Igor
Напиток со цвекло Состојки: – 1 помала главица цвекло – морков – јаболко – ½ шољичка вода – 2 ротквици – ½ лажица семки од...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian