Ознака : здравјето

Секојдневие

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Еспресо
Детоксикацијата на бубрезите помага да ги исфрлиме токсините од целото тело, го зајакнува имунитетот, го регулира притисокот и го чува здравјето на мочниот меур… Бубрезите...
Секојдневие

Токсини кои не знаете дека ги јадете!

Еспресо
Пестицидите често се користат за заштита на култури од плевел, инсекти и инфекции. Некои овошја содржат значителни остатоци од пестициди кои можат да бидат крајно...
Лајфстајл

5 одлични причини – Еве зошто е добро почесто да имате секс!

Igor
Сексот може да ви го подобри расположението, да го поттикне имунолошкиот систем, па дури и да ве разубави. Ова се само дел од причините зошто...
Здравје

Внимание! Овој чај може да доведе до откажување на црниот дроб!

Igor
Екстракт од зелениот чај може да предизвика оштетување на црниот дроб, соопштија од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA). Покрај сите погодности на зелениот...