20.8 C
Скопје
20:45 - 15 април, 2024

Ознака : внимание

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЛУКОТ Е КРАЛСКА НАМИРНИЦА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ, НО НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ОД ОВАА КОЛИЧИНА: Во спротивно може да ви наштети!

Еспресо
Лукот содржи најмалку десетина антиоксиданси кои освен што го зајакнуваат имунолошкиот систем, го намалуваат холестеролот, делуваат против згрутчувањето на крвта и го спречуваат општото влошување...
Здрави навики

Обрнете внимание – 9 знаци дека можеби сте биле заразени со коронавирус

Еспресо
Со пристигнувањето на нови предупредувања околу ширењето на коронавирусот, сигурно се прашувате дали тоа што сте се чувствувале лошо во февруари, значи дека, всушност, сте...
Секојдневие

Еве како вашата урина може да ви открие дали сте заразени со коронавирусот: Обрнете внимание на ова!

Еспресо
Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но...
Филм и ТВ

Овие филмови потполно ќе го окупираат вниманието на вашите деца, но и вашето! (ВИДЕО)

Еспресо
Родителите имаат многу работа, а децата сакаат постојано да се надвор и за нив тешко доаѓа карантинот. Но, за да се зштити нивното, вашето и...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Карлеуша во стилот на Џенифер Лопез: Пејачката во секси издание повторно го привлече вниманието кај јавноста (ФОТО)

Еспресо
Популарната пејачка Јелена Карлеуша на снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранде“, се појави во бомбастично издание, а поради нејзиниот изглед на многумина кои се наоѓаа до...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Најзгодната „пензионерка“ на планетата: Кога ќе се соблече во бикини го одзема сечие внимание (ФОТО)

Еспресо
Алесандра Амбросио (38) е една од најубавите манекенки на светот, пред две години ги напушти „Ангелите на Викторија Сикрет“ и со тоа автоматски се пензионираше....
Хороскоп

Хороскоп за вторник 10 декември, Биковите претерано ќе тактизираат, Водолиите ќе бидат повредени бидејќи никој нема да им обрнува внимание

Слободен печат
Овен Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство. Бик Претерано...
Лајфстајл

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Igor
Секој маж има свој вкус кога станува збор за изборот на идеална партнерка. Некои мажи сакаат високи и слаби жени со темна коса, други пак...
Сцена

Се појави во овој мантил и го УКРАДЕ целото внимание! (ФОТО)

Igor
Сопругата на Џорџ Клуни доминира кога станува збор за деловниот стил. Амал Клуни (41) одржа предавање на Универзитетот во Колумбија, а нејзиното елегантно издание е...
ЛајфстајлСцена

Помалата сестра на Кејт Мос во ПРОЅИРЕН ФУСТАН го украде целото внимание! (ФОТО)

Igor
Лоти Мос, манекенката и помала сестра на Кејт Мос, за појавувањето на лондонската Недела на модата избра драматичен фустан за кој уште долго ќе се...