10.8 C
Скопје
19:39 - 20 април, 2024

Ознака : кино

СветСлајдерСцена

Ретко кој не ги помни Ричард Гир и Џулија Робертс во „Убава жена“: Но, оригиналната приказна требало да биде многу „повалкана“

Еспресо
Средовечен бизнисмен плаќа млада проститутка да живее со него и да глуми дека му е девојка една недела. Тоа пред триесетина година не беше баш...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Филмот „Спенсер“ за ЛЕЈДИ ДИЈАНА е чист маркетинг? На модата очигледно ѝ треба киното!

Еспресо
Конечно се случи – по низа одложувања филмот „Спенсер“ од денес се прикажува во европските кина. Режисерот Пабло Ларен се соочува со митот за Лејди...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ПЕРО АНТИЌ НА КИНО СО СВОЈАТА ДРУЖИНА: Некој гледа филм, а некој повторно спие!

М.Р.
Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија како и поранешен кошаркар и член на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ со своите бројни фанови на социјалните...
МакедонијаСлајдерСценаФилм и ТВ

КИНО МИЛЕНИУМ ВЕ ОЧЕКУВА: Еве кои филмови можете да ги гледате

Еспресо
Можеби пандемијата на коронавирусот „стисна пауза“ на нашите секојдневни ритуали, но истата пак, ни создаде нови навики. Ако ви се смачи од гледање филмови по...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ПЕРО АНТИЌ ВО КИНО: Кошаркарот е во одлично друштво, но дали гледаат филм?

M.Р.
Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија како и поранешен кошаркар и член на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ со своите бројни фанови на социјалните...
Филм и ТВ

Филмови од кои ќе се исплачете (ВИДЕО)

Еспресо
Во време на пандемијата од коронавирусот седењето дома е правило, а гледањето филмови го исполнува времето за негово побрзо минување. Плачењето на филмови е честа...
Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
Филм и ТВ

Џенифер Хадсон маестрална како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Еспресо
Премиерата е закажана за јануари 2021 година… Објавен е првиот трејлер за претстојниот филм за Арета Френклин, под називот „Respect“ во кој легендарната музичка дива...
Филм и ТВ

Филмови кои не треба да ги пропуштите: Ова се најдобрите драми на Нетфликс (ВИДЕО)

Еспресо
Како што се развива ситуацијата со коронавирусот, најдобро е да останете дома, а за да не ви биде здодевно во четирите ѕида, погледнете ги овие...