13.8 C
Скопје
09:53 - 28 февруари, 2024

Ознака : филмови

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Порно ѕвездата Џеси Џејн пронајдена мртва: Еве ја причината за смртта

Еспресо
Синди Тејлор, позната како ѕвезда на филмови за возрасни под името Џеси Џејн, е пронајдена мртва на 44-годишна возраст. Русокосата убавица со снимени повеќе од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСценаФилм и ТВ

(Видео) Филмови кои не се за пропуштање во 2023

Ј.К.Д
Големи режисери и славни актери, продолженија на легендарни остварувања, научнофантастика и анимации, дали 2023 година ќе биде доволно богата за повторно да ја разгори љубовта...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлРетроСекојдневиеСтил

(Видео) Топ 10 листа: Најубавите божиќни филмови што треба да ги изгледате за празникот

Еспресо
Додека се подготвувате за празниците исполнети со љубов и радост, погледнете ја нашата листа на најдобри божиќни филмови. Празниците се секогаш вистинското време да се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вуди Ален стави до знаење дека нема да се повлече од филмскиот свет како што бил протолкуван според негова изјава во интервју за „Вангардија“.

Еспресо
Вуди Ален стави до знаење дека нема да се повлече од киното, како што некои медиуми протолкувале според негови реченици извадени од контекст во интервју...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

„Златна рамка 22“ ги обедини филмските професионалци и публиката

Еспресо
Осум македонски филмови од минатата година, првиот Интернационален Филмски Форум и социјалната програма „Фокус“ го одбележаа 4. издание на „Златна рамка“. Во изминатите четири дена (9...
СветСлајдерСцена

ЏОНИ ДЕП, МЕГАН ФОКС АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Кои актери не поднесуваат да се гледаат себеси на големото платно?

М.Р.
Покрај оние кои едвај чекаат, постојат и актери кои не сакаат да ги гледаат филмовите во кои биле ангажирани. Повеќето од овие имиња се наградувани,...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

5 улоги на БРУС ВИЛИС кои направија да го сакаме уште повеќе: Херој, детектив или починат психолог, ТОЈ можеше да глуми сè!

Еспресо
Во последниве денови светот е шокиран од веста дека Брус Вилис ја завршува кариерата поради болест. Брус Вилис (67) боледува од афазија, болест која влијае...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗБОГУМ СИДНИ ПОАТЈЕ: Ова се незаборавните филмови на првиот Афроамерикански актер добитник на Оскар

Ј.К.Д
94-годишниот актер ја промени холивудската сцена со својата легендарна улога во филмот Погоди кој доаѓа на вечера.   View this post on Instagram   A...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Детска филмска програма и креативни работилници во МСУ

jasmina.kantardzieva
Фестивалот за документарни филмови „МакеДокс“ во соработка со Музејот н современата уметност – Скопје со особено внимание дел од годишната фестивалска програма им ја посветува...