9.8 C
Скопје
02:10 - 15 април, 2024

Ознака : брус вилис

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќерката на Деми Мур и Брус Вилис ја потврди својата тешка дијагноза: „Тоа ми го промени животот“

еспресо
Ќерката на Деми Мур и Брус Вилис минатиот викенд на социјалните мрежи откри дека ѝ е дијагностициран аутизам. Познатиот актер пак, долго време се бори...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Деми Мур покажа нова фотографија со болниот Брус Вилис

Еспресо
Поранешните сопружници и го честитаа 30-тиот роденден на својата ќерка Талула. Покрај неа, тие подигнаа уште две наследнички. 61-годишната американска актерка и модел Деми Мур...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Деми Мур за здравствената состојба на Брус Вилис: „Тоа што ќе го споделам, го кажувам и на моите деца…“

Еспресо
Мур (61) се појави во емисијата „Добро утро Америка“ во средата, каде откри нови информации за состојбата на поранешниот сопруг, Брус Вилис (68), кој живее...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Срцепалателни мигови од болниот Брус Вилис сподели ќерката: Глумецот во тешка здравствена состојба, семејството е собрано под ист покрив

Еспресо
Скаут Вилис се наврати на настаните од изминатата година, споделувајќи огромен број моменти од 2023 година на 31 декември. 32-годишната ќерка на легендарните актери Брус...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Брус Вилис во тешка состојба, Деми Мур се сели до него: „Ќе остане со него до крајот“

Еспресо
Деми Мур, не е подготвена да го остави својот поранешен сопруг сам, особено во овој предизвикувачки период од неговиот живот. Здравјето на Брус Вилис сè...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Сега плачам“: Колегата на Брус Вилис раскажа како поминала нивната последна средба

Еспресо
Актерот Деворо Вајт, кој глумеше заедно со Брус Вилис во култниот акционен филм „Умри машки“ од 1988 година, зборуваше за неговата последна средба со Брус....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Прашање на момент е кога ќе го нема: Времето отчукува за легендарниот актер Брус Вилис, семејството не се одвојува од него 24 часа

Еспресо
Легендарниот актер Брус Вилис води битка со деменцијата, а неговото семејство не се одвојува од него, наведувајќи дека актерот е во лоша форма и дека...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Се борам со чувството на вина“: Сопругата на Брус Вилис, Ема Хеминг за болеста на актерот

Еспресо
Сопругата на Брус Вилис, Ема Хеминг, рече дека чувствува вина за болеста на нејзиниот сопруг: актерот ја заврши кариерата откако му беше дијагностицирана прво афазија,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќерката на Брус Вилис ја открива состојбата на татка си: „Најдобрата работа што може да ја посакаме е да остане исто…“

Еспресо
Американската актерка Талула Вилис (29) објасни зошто нејзиното семејство отсекогаш било многу отворено за дијагнозата на Брус Вилис за „агресивната“ деменција, а зборуваше и за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриени се страшни детали за состојбата на Брус Вилис: „Јазичните вештини повеќе не му се достапни“

Еспресо
Глен Гордон Карон, продуцент на серијата „Moonlight Detective Agency“, во која глуми младиот Брус Вилис, зборуваше за PageSix за состојбата на актерот, кого понекогаш го...