11.8 C
Скопје
00:41 - 15 април, 2024

Ќерката на Деми Мур и Брус Вилис ја потврди својата тешка дијагноза: „Тоа ми го промени животот“

Ќерката на Деми Мур и Брус Вилис минатиот викенд на социјалните мрежи откри дека ѝ е дијагностициран аутизам. Познатиот актер пак, долго време се бори со афазија и фронтотемпорална деменција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Таа на Инстаграм ја објави веста дека ѝ е дијагностициран аутизам, постирајќи клип од премиерата на филмот на Брус Вилис „The Whole Ten Yards“ од 2004 година во која глумеше 10-годишно девојче.„Кажи ми дека си аутист без да ми кажеш дека си аутист. Тоа е всушност првпат јавно да ја споделам мојата дијагноза. Дознав минатото лето и тоа ми го промени животот“, напиша Талула Вилис (30).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Ќерката на познатите актери претходно зборуваше за дисморфија и нарушување во исхраната, како и за нејзината дијагноза АДХД (нарушување на внимание со хиперактивност). Како што изјави за Вог во 2023 година, таа се бори со анорексија од 2019 година. На 25-годишна возраст, беше хоспитализирана во установа во Малибу за да се справи со нарушување во исхраната и со депресија.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....