28.8 C
Скопје
23:14 - 4 јули, 2022

Категорија: Филм и ТВ

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Филм и ТВ

Прв Интернационален Филмски Форум „Златна рамка 22“ за поддршка на македонската кинематографија

Еспресо
Девет директори од најрелевантните филмски национални институции во регионот пристигнаа во Скопје и ќе земат учество на првиот Интернационален Филмски Форум што ќе се одржи...
Еспресо Женски печат Слајдер Филм и ТВ

(Видео) Живот под бомбите во Мариупол: постхумен филм на Кведеравичиус во Кан

Еспресо
„Мариуполис 2“ е монтажен филм снимен со сликите на литванскиот режисер убиен кон крајот на март во Украина додека се обидувал да го напушти опколениот...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Сцена Филм и ТВ

Од зомби до враќање на Топ Ган: започнува Канскиот филмски фестивал

Еспресо
La Croisette се враќа на својата поранешна слава. По мрачните години на Ковид, кои доведоа до откажување на Филмскиот фестивал во 2020 година и негово...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Хали Бери во нов трилер: „Хали е совршена личност за да го пренесе психолошкиот ужас на мајка која се бори за семејството“

Еспресо
Хали Бери ќе глуми во трилерот Mother Land во режија на Александар Аја. Актерката неодамна глумеше во Џон Вик: Поглавје 3 – Парабелум, а исто...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Фановите чекаа 13 години: Погледнете го првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на научно-фантастичниот спектакл „Аватар“

М. Р.
Оригиналниот филм беше премиерно прикажан во 2009 година. Потоа стана еден од филмовите со најголема заработка во историјата на кинематографијата дотогаш. Беше номиниран за Оскар...
Ви Препорачуваме Слајдер Сцена Филм и ТВ

БЕТИ БУП: Жената која била инспирација за првата цртана секс бомба подоцна горко се покајала

Еспресо
Бети Буп е цртан лик, но според популарноста и препознатливоста, таа далеку ги надмина границите на тој медиум. Се наоѓа во стрипови, на маици, таа...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Сензационален настап на Лејди Гага на премиерата на „Топ ган: Маверик“

Еспресо
На долгоочекуваната премиера на „Топ ган: Маверик“, во свој стил се појави главниот актер Том Круз – на црвениот тепих пристигна со хеликоптер, но Лејди...
Ви Препорачуваме Ретро Слајдер Сцена Филм и ТВ

Како Френк Синатра му станал кум на најпознатото куче од цртаните филмови

Еспресо
Откако во далечната 1969 година се појави на сцената, кучето Скуби Ду набрзо стана еден од најпопуларните ликови од цртаните филмови на сите времиња, а...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Лејди Гага ја претстави песната за продолжението на култниот „Топ Ган“

Еспресо
Тринаесеткратната добитничка на Греми, Лејди Гага откри дека нејзиниот глас ќе се слушне во „Top Gun: Maverick“, продолжение на култниот филм од 1986 година, кој...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Контроверзниот режисер Полански снима нов филм, се крена паника: „Педофил не може да биде добар човек“

Еспресо
Контроверзниот режисер Роман Полански моментално го снима новиот филм „Палата“ во Швајцарија, а сатнува збор за драма чие дејство се случува на новогодишната ноќ 1999...