Категорија: Филм и ТВ

Слајдер Сцена Филм и ТВ

СУПЕР МАРИО ДОАЃА НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ: Со опасна актерска екипа!

Еспресо
Во кино салите на крајот на 2022 година, пристигнува анимираниот филм инспириран од светот на игрите на Супер Марио Брос, а за ликовите ќе го...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ПОСЛЕДНИОТ ФИЛМ НА ЛИ АЈЗАК ЧУНГ ПРИКАЖАН НА „СИНЕДЕЈС“: „Минари“ е филм за човек кој го бара своето место под сонцето

Ирма Башеска Ристовска
Преку полу-автобиографски приказ на своето детство и неверојатно чувство за пренесување на моментот, Чунг го отсликува животот на семејството Ји, прва генерација корејска имигрантска фамилија...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ЧЕСТИТКИ: Јани-Петери Паси е добитник на „Златна камера 300“ на 42. ИФФК „Браќа Манаки“

Еспресо
И покрај сите препреки и предизвици со кои се соочивме во изминативе неколку месеци, вечерва можам конечно да кажам и покрај се успеавме да ја...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

(ВИДЕО) ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕРОТ ЗА ПРОДОЛЖЕНИЕТО НА СЕКСОТ И ГРАДОТ: Фановите полни со коментари

Еспресо
Се појавија првите видеа од новите епизоди од серијата „Сексот и градот“, наречени „And Just Like That“. За само неколку секунди од трејлерот посветен на...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

„СВИЊА“ Е ЕДЕН ОД НАЈОРИГИНАЛНИТЕ ФИЛМОВИ ЗА ОВАА ГОДИНА: Кој ја украде свињата на Николас Кејџ?

Ирма Башеска Ристовска
Филмот е одлично потсетување на фактот дека квалитетниот материјал најчесто успешно го извлекува потенцијалот од добриот актер. Затоа и не е зачудувачки што филмските критичари...
Балкан Слајдер Сцена Филм и ТВ

СНЕЖАНА САВИЌ КАКО ЈОВАНКА БРОЗ: Серијата „Јованка Броз и тајните служби“ и бројните нераскажани приказни

И. Т.
Актерката која го толкува ликот на првата дама на Југославија вели дека има многу нераскажани приказни за неа што ќе бидат откриени во серијата „Јованка...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ГОВОРОТ НА „ЕМИ“ НАГРАДИТЕ ШТО ЈА КРЕНА ПУБЛИКАТА НА НOЗЕ: Макејла Коел конечно го доби заслуженото признание

Ирена Трајкова
Драмата на Макејла Коел во продукција на „HBO“ за сексуално злоставување „I May Destroy You“ која го доведува прашањето за согласноста не беше номинирана за...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ЖЕНИТЕ ДОМИНИРАА НА „ЕМИ“ НАГРАДИТЕ: Кои се најдобрите актерски остварувања за минатата година

И. Т.
Драмата „The Crown“ и комедијата „Ted Lasso“ освоија главни награди на големите телевизиски награди „Emmy“ во неделата, додека „The Queen’s Gambit“ беше прогласена за најдобра...
Слајдер Филм и ТВ

ГРУЗИСКАТА ШАХИСТКА ГО ТУЖИ „НЕТФЛИКС“: Била погрешно прикажана во серијата

И. Т.
Грузиската шаховска шампионка Нона Гаприндашвили поднела тужба против американската продуцентска куќа „Netflix“ и тврди дека таа била погрешно прикажана во серијата „The Queen’s Gambit“. „Во...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....