20.8 C
Скопје
01:52 - 30 јуни, 2022

Ознака : новак ѓоковиќ

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Ѓоковиќ ја обожава Лаура Паусини, водителката на Евровизија: Сакал да ја ангажира да му пее на свадбата

Еспресо
Познатата италијанска пејачка Лаура Паусини, водителка на овогодинешната Евровизија во Торино, требала да пее на свадбата на Новак Ѓоковиќ со Јелена во 2014 година, пренесува...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) КОГА СЕ ЖИВЕЕШЕ БЕЗГРИЖНО: Јелена Ѓоковиќ сподели фотографија од семејниот албум и ги разнежни своите следбеници

М.Р.
Сопругата на познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ неодамна сподели стара фотографија од семејниот албум и се присети на момент од своето детство Јелена Ѓоковиќ...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА И НОВАК ЈА РЕНОВИРАА ВИЛАТА ВО МАРБЕЉА: Рајски дом според принципите на фенг – шуи 

М.Р.
Јелена и Новак Ѓоковиќ ја реновираат семејна куќа во Марбеља. Според шпанската веб-страница „Vanitatis Elconfidencial“, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти да го уредат неговиот...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО) НОВАК ПРИРЕДИ ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ЗА СВОЈАТА МАЈКА: Госпоѓа Дијана Ѓоковиќ беше пресреќна!

М.Р.
Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вчера го прослави својот 58 роденден. Најдобриот тенисер на светот и неговото семејство приредија спектакуларна прослава за неговата мајка.  ...
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЦРНОГОРЕЦ МУ КАЖА ШЕГА НА ЃОКОВИЌ ЗА НАДАЛ И ФЕДЕРЕР: Тенисерот „пукна“ од смеење

И. Т.
Црногорскиот инфлуенсер Јован Радуловиќ објави видео со Новак Ѓоковиќ кое стана вистински хит на социјалните мрежи. На видеото се гледа како Радуловиќ му кажува на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЃОКОВИЌ Е САМО ЕДЕН ВО НИЗАТА СЛАВНИ ЛИЦА НА КОИ АВСТРАЛИЈА ТРЕНИРА СТРОГОСТ: Еве кои ѕвезди експресно биле депортирани од земјата

Еспресо
Новак Ѓоковиќ не е првата, ниту последната славна личност на која Австралија со сета сила и ја тресна вратата во лице. Тоа е земја која...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА НЕ Е ПРВАТА ЉУБОВ НА ЃОКОВИЌ: Тенисерот бил во врска со „српската Џеј Ло“

Еспресо
Новак Ѓоковиќ е сега најдобриот тенисер на светот. Но покрај тоа, Ноле е семеен човек со две деца и сопруга: Јелена. Тој во 2014 се...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

ВЕДРАНА РУДАН ЗА НОВАК ЃОКОВИЌ, ЈАДРАНКА КОСОР И ДИСКРИМИНАЦИЈАТА: Слепо верував во вакцини, епидемиолози, теории за соеви, денес сум сигурна дека…

М.Р.
Хрватската писателка Ведрана Рудан ја коментираше моменталната ситуација со Новак Ѓоковиќ во Мелбурн. Федералниот суд во Мелбурн ја поништи одлуката на австралиската влада за укинување...
Uncategorized Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер Сцена

НОВАК ЃОКОВИЌ ГИ ОПИШУВА 8-те ЧАСА ПОМИНАТИ НА АЕРОДРОМОТ ВО МЕЛБУРН И ИСПРАШУВАЊЕТО: Бев збунет и вознемирен, ми давате 20 минути да добијам дополнителни информации? Во 4 сабајле?

Ј.К.Д
Новак Ѓоковиќ ги полни насловната страница и ударните вести во светските медиуми, српскиот тенисер ја доби жалбата, судијата му кажа дека е во право и...
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ПО ИМЕТО СЕ ГЛЕДА ДЕКА Е АНТИВАКСЕР: Интернет троловите безмилосно се шегуваат со Ѓоковиќ

Еспресо
Од средината на декември тенискиот ас Новак Ѓоковиќ се наоѓа во незавидна позиција, кога се тестираше позитивен на Ковид. На почетокот на јануари тој пристигна...