26.8 C
Скопје
14:06 - 14 април, 2024

Ознака : јелена ѓоковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Среќни и лудо вљубени: Новак и Јелена прегрнати, нивните насмевки зборуваат повеќе од 1.000 зборови

Еспресо
Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ со години уживаат во својата љубов која, се чини, секој ден е сè поголема и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Часовник со 32 дијаманти вреден 47.000 евра: Јелена Ѓоковиќ носи цело богатство на раката

Еспресо
Часовникот на раката долго време не е само корисен апарат, туку и важен моден детаљ, неретко и симбол на престиж, а Јелена Ѓоковиќ, сопругата на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ освен што е сопруга на најдобриот тенисер, е и синоним за здрав живот, а деклариран веган е веќе со години, држи строга диета...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Погледнете ја вилата на Новак и Јелена Ѓоковиќ за 2,9 милиони евра: Ја купиле од Кариќ – чист луксуз, базен среде двор

Еспресо
Луксузната вила на Космај, која до неодамна и припаѓаше на брачната двојка Кариќ, сега е новиот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ.     View...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Ти не си ми мајка, излези“: Јелена Ѓоковиќ зборуваше искрено за родителството

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ, сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и директорка на фондацијата „Новак Ѓоковиќ“, гостуваше во емисијата „Кец на једанаест“ на телевизија К1, заедно со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пред Новак го сакаше него: Бившиот на Јелена е колега на Ѓоковиќ

Еспресо
Иако беа во кратка врска, неговото име продолжи да се споменува во медиумите и надвор од рубриките резервирани за спорт. Јелена, сопругата на најдобриот тенисер...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Јелена Ѓоковиќ истури вода зад Новак, но овојпат не му донесе среќа на Вимблдон

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ од трибините вчера го следеше натпреварот на својот сопруг Новак. Во финалето на Вимблдон играше против Карлос Алкараз. Шпанецот го совлада Новак со...
БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Јелена Ѓоковиќ како што досега не сме ја виделе: Златна секси комбинација за „златната девојка“ на Ноле

Еспресо
На традиционалниот 24-ти Светосавски бал, одржан синоќа во Виена, Јелена Ѓоковиќ се појави во елегантно издание кое остава без здив. Партнер (во организацијата и финансиската...
БалканСлајдерСцена

Чантата на Јелена Ѓоковиќ што ја носеше на Вимблдон е симбол на престиж во џет-сет круговите

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ го бодри својот сопруг од трибините и постојано го привлекува вниманието со своите шик изданија. Во неделата додека Новак играше со Тим ван...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ лобира за Констракта: Ги повикува луѓето да гласаат

М.Р.
Сопругата на Новак Ѓоковиќ ја поддржа српската претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија. Констракта вечерва настапува трета по ред, а сите со нетрпение...