21.8 C
Скопје
15:58 - 30 мај, 2024

Ознака : ноле

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Северина пееше во Дубровник, Новак Ѓоковиќ уживаше на концертот: Публиката во транс

Еспресо
Најдобриот светски тенисер и спортист Новак Ѓоковиќ ноќта на 30 април ја помина во Дубровник на настапот на Северина Вучковиќ во еден клуб! Како што...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Малиот Стефан го бодри Ноле на натпреварот против Алкараз: Видеото ќе ви го разубави денот!

Еспресо
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Торино откако во полуфиналето го совлада Шпанецот Карлос Алкараз со 2:0 (6:3, 6:2)...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Јелена Ѓоковиќ истури вода зад Новак, но овојпат не му донесе среќа на Вимблдон

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ од трибините вчера го следеше натпреварот на својот сопруг Новак. Во финалето на Вимблдон играше против Карлос Алкараз. Шпанецот го совлада Новак со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт Мидлтон го гледа Ноле во скапа модна комбинација: Еве го нејзиниот моден избор

Еспресо
Финалниот меч на Вимблдон меѓу српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз во живо го следат голем број познати личности, а на настанот пристигнаа членовите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Јелена го доби најскапоцениот подарок за роденден од Ноле: „Љубовта прави чуда“

Еспресо
Јелена Ѓоковиќ уште минатата сабота го прослави својот 37 роденден во Португалија, а сега желбата ѝ се исполни и го доби најубавиот подарок од сопругот,...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Две славни жени се здружија во жесток напад на Новак Ѓоковиќ и Србите: „Глуми синдром на жртва, дека сите се против него…“

Еспресо
Цел свет знае за српскиот тенисер и најголем шампион на тенисот – Новак Ѓоковиќ, некои велат дека е контроверзна личност, некои го слават, други не...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Новак Ѓоковиќ „фатен“ со турска убавица на вечера, фотографијата предизвика вистинска бура: Еве за која убавица станува збор

Еспресо
Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена уживаат во љубовта уште од средношколските денови, и ништо не може да ја разниша нивната...
БалканСлајдерСцена

Исхраната на Ѓоковиќ не е шега и не секој може да истрае: Еве која е тајната на енергијата на српскиот тениер

Еспресо
На триесет и пет години, Новак Ѓоковиќ нема намера да застане и продолжува да собира важни успеси во светот на тенисот. Штотуку  го освои својот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Вилијам и Кејт Мидлтон на Вимблдон навиваат за Јаник Синер; „еспресо“ навива за Ноле!

Еспресо
Војводата и војвотката од Кембриџ присутни се на трибините за четврт-финалето на познатиот лондонски слем: на теренот е тенискиот ас Новак Ѓоковиќ и младиот талент,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВАК ПРИРЕДИ ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ЗА СВОЈАТА МАЈКА: Госпоѓа Дијана Ѓоковиќ беше пресреќна!

М.Р.
Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вчера го прослави својот 58 роденден. Најдобриот тенисер на светот и неговото семејство приредија спектакуларна прослава за неговата мајка.  ...