17.8 C
Скопје
01:16 - 20 мај, 2024

(Видео) Северина пееше во Дубровник, Новак Ѓоковиќ уживаше на концертот: Публиката во транс

Најдобриот светски тенисер и спортист Новак Ѓоковиќ ноќта на 30 април ја помина во Дубровник на настапот на Северина Вучковиќ во еден клуб!

Како што може да се слушне и да се види на видеоснимките од клубот, кога Ноле зачекорил во клубот, луѓето почнале да скандираат: „Ноле, Ноле!“, а рамнодушна не останала ниту пејачката која го поздравила од сцената.

 

@dcotic Ono kad dođeš na Severinu, ali Đoković ukrade show! 👻✌🏽 #dubrovnik #severina #djokovic #fyp #foryou #foryoupage #balkantiktok #novakdjokovic #revelin #cultureclubrevelin ♬ original sound – danielacotic

Еден од обожавателите го снимил моментот во кој Ѓоковиќ танцува на стиховите на песната на „Тарапана“, а со видеото напишал: „Кога ќе дојдеш на Северина, а Ѓоковиќ ќе го украде шоуто“.

Ноле бил во друштво на пријатели, а во Дубровник дошол од Херцег Нови, од комплексот Портонови каде што поседува и недвижност.

Ова не е првпат Ѓоковиќ да го посети Дубровник. Минатото лето тој во друштво на семејството уживаше на својата јахта „Тара“ на плажите во Дубровник. Потоа беше снимен со сопругата Јелена и децата како се забавуваат во воден парк.

– Најдобро се одморам на море, но секогаш имам некои физички активности – рекол Ѓоковиќ минатата година и го нарекол Дубровник бисер на Јадранот.

 

 

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....