23.8 C
Скопје
15:14 - 28 мај, 2024

Ознака : Северина Вучковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо
На социјалните мрежи се појави видео од Јелена Карлеуша и Северина Вучковиќ за кое неодамна зборуваше ЈК. Преписката на Душко Тошиќ со хрватската пејачка Северина...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Северина пееше во Дубровник, Новак Ѓоковиќ уживаше на концертот: Публиката во транс

Еспресо
Најдобриот светски тенисер и спортист Новак Ѓоковиќ ноќта на 30 април ја помина во Дубровник на настапот на Северина Вучковиќ во еден клуб! Како што...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Шокантно признание на Северина: Пред породувањето лежев на одделението за онколошки пациенти

Еспресо
Хрватската пејачка Северина Вучковиќ со години се бори за старателството над синот Александар со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, а сега пејачката за првпат откри какво...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео+фото) Северина го прослави 52. роденден: Супер журка, танцувала на песна од Лепа Брена

Еспресо
Забавно било вчера во еден популарен загрепски ресторан каде регионалната ѕвезда Северина Вучковиќ го прославила својот 52 роденден. Северина сподели на Инстаграм неколку фотографии од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Дотерана за 10-ка! Северина на белградскиот аеродром носи чанта од 1.000 евра, која секаде е распродадена

Еспресо
Хрватската пејачка Северина важи за една од најстилизираните пејачки на регионалната естрада, а таква е и кога ќе се појави на аеродром. Во тоа се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Погледнете како изгледала Северина пред естетските корекции: Се оперирала кога имала 20 години!

Еспресо
Хрватската пејачка Северина Вучковиќ (52) важи за една од најубавите и најзгодните жени на естрадата, за која годините се само бројка. Иако од почетокот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото+видео) Северина маршираше со жените во Загреб, а доби и подарок кој особено ја трогна

Еспресо
Хрватската пејачка Северина заедно со други жени во Загреб учествуваше на Ноќниот марш по повод Денот на жената. Пејачката претходно ги покани сите да се...
БалканСлајдерСцена

Северина повторно на суд: „Кај мене е сѐ по старо, исто ср*ње“

Еспресо
Хрватската пејачка Северина Вучковиќ ни овој 8 Март не го дочекува мирно, судејќи по објавите на нејзиниот инстаграм-профил. Имено, пејачката неодамна го врати старателството над...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Еве како реагираше Северина на бруталната порака на Јелена Карлеуша до Милан Поповиќ: Еден симбол кажува сè

Еспресо
На хрватската ѕвезда Северина Вучковиќ Врховниот суд ѝ го одзема старателството над синот Александар и му го додели на нејзиниот поранешен партнер, српскиот претприемач Милан...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото+видео) Сораја ја сними Северина како ја пее баладата што му ја посвети на синот и плаче: Ѝ испрати силна порака

Еспресо
Хрватската пејачка Северина Вучковиќ синоќа одржа многу емотивен настап на Јахорина, а на концертот синоќа убаво се забавувала и српската старлета Сораја Вучковиќ, пишува српски...