34.8 C
Скопје
20:27 - 15 јули, 2024

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во моментот се опоравува од повредата здобиена на Ролан Гарос, а целото слободно време го поминува со семејството. Она што неодамна ја воодушеви јавноста е роденденската прослава на неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ.

Јелена во понеделникот го прослави својот роденден и по тој повод направи голема забава во еден ресторан во Белград, каде ги собра пријателите.

Пејачите Милица Тодоровиќ и Стеван Анѓелковиќ беа музичкиот избор на Јелена, а сопругата на Новак Ѓоковиќ со пријателите танцувала, пеела и скокала во ритамот на музиката. Песната „Котор“ особено ја инспирирала за танцување, а покрај неа биле нејзините пријатели.

Фотографиите и видеоматеријалите го преплавија интернетот, а судејќи по објавите на гостите на прославата, брачниот пар уживал во секој момент од оваа вечер.

Јелена во еден момент играла и танцувала со пријателите, а во следниот паднала во прегратките на Новак. Потоа следувал емотивниот танц на брачните партнери, кој во вид на видеоматеријал стигна и до социјалната мрежа Икс (поранешен Твитер). Овој момент доловил колку тие двајца имаат нежности еден за друг.

 

 

 

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....