36.8 C
Скопје
19:00 - 15 јули, 2024

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Македонската водителка Елена Стојановска (43) е познато телевизиско лице на македонската јавност, која повеќе години е дел од утринската програма на телевизија Сител.

Од неодамна, таа почна да оди на часови по балет, нешто што посакувала да го прави од дете.

Заедно со членовите на балетското студио, таа сега ја одигра нејзината завршна претстава „Тајната на кукларот“ на сцената на Националната опера и балет.

„Заедно со малите и големите балерини настапивме на сцената на МОБ во претставата ‘Тајната на кукларот’. Се разбира аматерски, но за мене беше преубаво искуство и мала лична победа.

Благодарност до ‘Студио Балерина’, Маја, Кала и Сара за довербата. Се радувам на следната сезона“, напиша таа.

Фото: Инстаграм/Елена Стојановска
Фото: Инстаграм/Елена Стојановска
Фото: Инстаграм/Елена Стојановска

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....