6.8 C
Скопје
06:06 - 4 март, 2024

Ознака : кејт мидлтон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кенсингтонската палата ги демантира гласините дека Кејт Мидлтон е во кома

еспресо
Палатата Кенсингтон ги демантираше гласините дека Кејт Мидлтон е во кома или тешко болна. Палатата Кенсингтон ги демантира гласините дека принцезата од Велс Кејт Мидлтон...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Омилената креаторка на Кејт Мидлтон, Србинката Роксанда Илинчиќ, го доби најголемото признание од Бакингемската палата

Еспресо
Српската модната дизајнерка Роксандра Илинчиќ одамна стана почитувано име во светот на модата, а нејзините креации, покрај бројните познати дами, ги носеше и принцезата од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриени нови детали за хоспитализацијата на Кејт Мидлтон: Зошто семејството не ја посети принцезата?

Еспресо
Престојот на Кејт Мидлтон во приватна болница стана уште помистериозен. За ова пишува News. Во истата лондонска клиника не бил само британскиот крал Чарлс III,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нема да се појави во јавност до Велигден: Операцијата на Кејт Мидлтон ќе има големо влијание врз британското кралско семејство

Еспресо
Кејт Мидлтон вчера направи операција на стомакот. Таа нема да се појави во јавноста до Велигден 2024 година. Закрепнувањето на Кејт Мидлтон од операција на...
СветСцена

(Видео) Перверзен одговор: Принцот Вилијам откри кое емоџи најчесто ѝ го испраќа на Кејт

Еспресо
Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон неодамна имаа гостинско појавување во емисијата „Going Home“ на „Би-би-си“, каде водителите Џордан Норт и Вик Хоуп им...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Кејт Мидлтон прекрасна во веќе видена модна комбинација: А овие чевли ѝ се фаворит

Еспресо
Пред нивното патување во Франција за Светскиот куп во рагби, принцот и принцезата од Велс се појавија – изненадувачки – во подкастот на друг кралски...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон го поддржува принц Хари во тешките мигови: Зборувале на телефон, на повидок помирување

Еспресо
Принцезата од Велс Кејт Мидлтон му се јавила на својот зет, принцот Хари, за да го поддржи во тешките мигови низ кои поминува и да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт Мидлтон го гледа Ноле во скапа модна комбинација: Еве го нејзиниот моден избор

Еспресо
Финалниот меч на Вимблдон меѓу српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз во живо го следат голем број познати личности, а на настанот пристигнаа членовите...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Кејт Мидлтон и Роџер Федерер играат тенис: Принцезата од Велс го покажа скриениот талент како вистински професионалец

Еспресо
Принцезата од Велс Кетрин е главна ѕвезда во видеото снимено пред турнирот во Вимблдон, кое има за цел да ја истакне важноста на работата на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Родителите на Кејт Мидлтон банкротираа со бизнисот: Во долг се од 2,6 милиони фунти

Еспресо
Родителите на Кејт Мидлтон ја продаваат компанијата со заеми од 2,6 милиони фунти, бидејќи прогласија банкрот. Kate Middleton’s parents leave taxpayer £176k out of pocket...