13.8 C
Скопје
00:23 - 30 мај, 2024

Ознака : вилијам

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон го демантираше принцот Хари: „Се ожени поради калапот“

еспресо
Претходно, војводата од Сасекс истакна дека принцот Вилијам се оженил со Кетрин Мидлтон само затоа што таа одговара на калапот. Сепак, неодамнешните настани ги прават...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам донесоа важна одлука во врска со принцот Хари

еспресо
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам донесоа голема одлука во врска со принцот Хари бидејќи војводата од Сасекс треба да се врати во Велика Британија во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вилијам и Хари добија големо наследство: Еве кој добил повеќе пари

еспресо
Браќата принц Вилијам (41) и принц Хари (39) наследија пари од нивната почината мајка, принцезата Дајана. Тоа се вкупно 13 милиони фунти, но тоа наследство...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Вилијам и Хари имаа сериозни кавги многу пред Меган“: Кралски биограф открива детали

еспресо
Односот меѓу принцот Вилијам и принцот Хари беше затегнат долго пред да се појави Меган Маркл во животот на Хари и многу пред да се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Што би се случило ако Кејт и Вилијам се разведат: Лавината скандали влијаат на репутацијата на овој брак

еспресо
Општата лавина скандали околу Кејт Мидлтон се одрази и на репутацијата на нејзиниот брак со принцот Вилијам, кој трае од 2011 година и во кој...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Се појави фотографија од Кејт, Вилијам и љубовницата Роуз: Погледите кажуваат повеќе од зборови

еспресо
Светските медиуми брујат за неверството на принцот, а како наводна љубовница на идниот крал Вилијам се спомнува нивната семејна пријателка маркизата од Чолмондели, Роуз Ханбери,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не се извини само Кејт (или Вилијам во име на Мидлтон), и овие членови на кралското семејство се каат: „Многу ми е жал…“

еспресо
Во ретко издание за неа, принцезата од Велс упати лично извинување за „конфузијата“ околу фотографијата на која позира со нејзините три деца на Денот на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс не верува дека Хари и Вилијам ќе се смират: Принц Хари бара помирување

еспресо
Кога кралот Чарлс III ја објавил својата дијагноза, принцот Хари веднаш се качил на авион од Калифорнија за Велика Британија за да го види својот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Вилијам критикуван за неговата реакција на прашањата за состојбата на Кејт Мидлтон: „Каков било одговор би бил подобар отколку целосно игнорирање“

еспресо
Принцот Вилијам ги игнорираше прашањата за здравјето на неговата сопруга, принцезата Кејт Мидлтон, пренесува Дејли меил. Принцот Вилијам го посети Велс по повод Денот на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт и Вилијам со децата позираат за божиќна честитка: Нова семејна фотографија во лежерен стил

Еспресо
Принцот и принцезата од Велс ја објавија својата божиќна честитка – црно-бела фотографија на која позираат со нивните три деца облечени во лежерна облека –...