19.8 C
Скопје
15:37 - 20 април, 2024

Ознака : хари

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам донесоа важна одлука во врска со принцот Хари

еспресо
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам донесоа голема одлука во врска со принцот Хари бидејќи војводата од Сасекс треба да се врати во Велика Британија во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо
И покрај тоа што неговиот татко и снаа се соочуваат со сериозни здравствени проблеми, тоа не го спречи принцот Хари да позира со насмевка на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вилијам и Хари добија големо наследство: Еве кој добил повеќе пари

еспресо
Браќата принц Вилијам (41) и принц Хари (39) наследија пари од нивната почината мајка, принцезата Дајана. Тоа се вкупно 13 милиони фунти, но тоа наследство...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари ќе има кратка и официјална средба со кралот Чарлс: Еве ги деталите

еспресо
Кралскиот експерт и биограф Том Квин рече дека принцот Хари ќе има „кратка и формална“ средба со кралот Чарлс Трети за време на неговата посета...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Вилијам и Хари имаа сериозни кавги многу пред Меган“: Кралски биограф открива детали

еспресо
Односот меѓу принцот Вилијам и принцот Хари беше затегнат долго пред да се појави Меган Маркл во животот на Хари и многу пред да се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари и Меган Маркл очекуваат извинување од Кејт Мидлтон: „Децата не им се виделе…“

еспресо
Според британски „Мирор“, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл би сакале Кејт Мидлтон да им се извини. Кралскиот експерт и автор Том Квин рече...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Хари не доаѓа во Британија, тоа би ѝ наштетило на Кејт Мидлтон“: Еве што велат кралските биографи

еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл открија дека Кејт Мидлтон има рак, како и остатокот од светот, по вчерашната објава на принцезата од Велс. Војводата и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган Маркл сака „нов почеток“ во Велика Британија: Ангажирала советници 

еспресо
Меган Маркл ангажира британски ПР специјалисти за „да се подготви за нов почеток во Велика Британија“. Војвотката „стапила во контакт со британски ПР-експерти“ за да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс не верува дека Хари и Вилијам ќе се смират: Принц Хари бара помирување

еспресо
Кога кралот Чарлс III ја објавил својата дијагноза, принцот Хари веднаш се качил на авион од Калифорнија за Велика Британија за да го види својот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Доналд Трамп лут на принцот Хари, му прети ли депортација од САД? „Јас не би го заштитувал!“

еспресо
Доналд Трамп изјави дека кралското семејство било „премногу милосливо“ кон принцот Хари и дека тој не би го заштитувал, како што тоа го направил Бајден....