10.8 C
Скопје
05:44 - 23 мај, 2024

Ознака : Лондон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон го демантираше принцот Хари: „Се ожени поради калапот“

еспресо
Претходно, војводата од Сасекс истакна дека принцот Вилијам се оженил со Кетрин Мидлтон само затоа што таа одговара на калапот. Сепак, неодамнешните настани ги прават...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Меган Маркл танцува реге, Хари во Лондон пристигна сам: Еве ги деталите

Еспресо
Поранешниот колега на Меган Маркл, актерот Патрик Џеј Адамс, со кој работеше во серијата Suits, објави нејзино видео од неговата лична архива. Во видеото, кое...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Моника Белучи и Тим Бартон во љубовен занес во Лондон: Романтична вечера за вљубените на зрели години

Еспресо
Актерката Моника Белучи и режисерот Тим ​​Бартон беа мета на папараците кои ги „уловија“ во Лондон како се држат за раце излегувајќи од ресторан каде...
СветСлајдерСцена

(Фото) Принц Вилијам на забава во ноќен клуб без Кејт Мидлтон: Танцува и пие пиво

Еспресо
Принцот Вилијам бил забележан со пријателите во британски ноќен клуб Коко минатиот петок. Со него не била неговата сопруга, 41-годишната Кејт Мидлтон. Prince William spotted...
Uncategorized

Таа е новата Мис на светот, Македонија и оваа година без претставничка (ВИДЕО)

Слободен печат
Преубавата Тони Ен Син (23) од Јамајка е новата Мис на светот на изборот кој вечерва се одржа во Лондон. Круната за најубава жена на...