21.8 C
Скопје
03:18 - 5 јули, 2022

Ознака : кејт

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Вилијам и Кејт пред нов предизвик: Нивните деца Џорџ, Шарлот и Луис ги менуваат презимињата; Но, прво Чарлс мора да стане крал

Еспресо
Со нивниот дедо на тронот, нивниот татко Вилијам ќе стане принц од Велс, а Џорџ, Шарлот и Луис од Кембриџ ќе го земат презимето Велс,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

(Видео) Што направи Меган кога ги виде Вилијам и Кејт?

Еспресо
Ако многумина се надеваа дека враќањето на Хари и Меган ќе означи прва фаза во помирувањето со Вилијам и Кејт, сега се длабоко разочарани. Изгледа...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Кои детали стојат зад првиот портрет на Кејт и Вилијам

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се заедно повеќе од 10 години, но сепак, дури сега направија официјален прв портрет. На двајцата им е судено да...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Вилијам и Кејт првпат се сретнале на 9 годишна возраст

Еспресо
На универзитетот тие се вљубиле, но Вилијам и Кејт веќе се виделе уште како деца, кога хокејските тимови од нивното училиште се натпреварувале на натпревар....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кои се на листата ВИП гости: Том Круз ги поканил и Вилијам и Кејт на неговиот роденден, се чека потврда од принцот

Еспресо
Том Круз ќе дува 60 свеќи на 3 јули. Важна пресвртница која ѕвездата, како што откри инсајдер за The Sun, има намера да ја прослави...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Зошто Кејт и Вилијам одбраа да се преселат во мал дом со само 4 спални соби? Скромниот избор има неколку објаснувања, еве кои

Еспресо
Вилијам и Кејт летово ќе се вселат во нивниот нов дом. Ова е куќа со четири спални соби на имотот Виндзор. Војводата и војвотката од...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Вилијам и Кејт нема да одат на роденденот на Лилибет, ќерката на Хари и Меган; забавата ќе се организира во Лондон

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон нема одат на забавата организирана во чест на роденденот на Лилибет Дијана. Војводите од Кембриџ нема да учествуваат на малата...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Меган и Кејт ќе се разминат во Лондон: Војводите од Кембриџ нема да бидат таму за време на јубилејниот викенд

Еспресо
Кејт Мидлтон и Вилијам нема да бидат во Лондон за време на јубилејниот викенд на кралицата. Веднаш по „Trooping di Colour“ и поздравот до толпата,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ПРИНЦОТ ЛУИС наполни 4 години: Еве ги новите фотографии направени од мама Кејт Мидлтон

Еспресо
По повод роденденот на принцот, палатата Кенсингтон објави четири нови фотографии од него на плажа, за време на натпревар во крикет. Слики полни со среќа....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ОДЛИЧНА ЗАРАБОТУВАЧКА! Еве ги двојниците на Кејт Мидлтон, Меган Маркл, Вилијам, Хари, кралицата…

Еспресо
20 април е Меѓународниот ден на двојници кои се се слави низ светот. Ако некогаш ви кажале дека личите на некого, денес е време тоа...