6.8 C
Скопје
07:04 - 4 март, 2024

Ознака : кејт

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт и Вилијам со децата позираат за божиќна честитка: Нова семејна фотографија во лежерен стил

Еспресо
Принцот и принцезата од Велс ја објавија својата божиќна честитка – црно-бела фотографија на која позираат со нивните три деца облечени во лежерна облека –...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо
Колумнистката тврди дека принцезата од Велс достоинствено поминува низ критиките, а нејзината популарност само расте. Колку повеќе Омил Скоби, кој е опишан како официјален гласноговорник...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бомба на Пирс Морган: Кралот Чарлс и принцезата Кејт обвинети за расизам кон бебето на Хари и Меган

Еспресо
„Злобната“ книга на Скоби, за која се верува дека е близок со Хари и Меган, според „Дејли мејл“, долеа масло на огнот, тврди славниот водител...
СветСлајдерСцена

(Фото) Нови фотографии на принцот Луис за 5-тиот роденден: Пресладок е!

Еспресо
Најмладиот син на принцот и принцезата од Велс, Луис, наполни 5 години на 23 април. По тој повод кралскиот пар на социјалните мрежи сподели нови...
СветСлајдерСцена

Кејт и Вилијам се пресреќни што Меган Маркл нема да дојде на крунисувањето на Чарлс Трети: „Им олесна“

Еспресо
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам „почувствувале олеснување“ кога дознале дека Меган Маркл нема да присуствува на крунисувањето на Чарлс Трети, пренесува британски „Пејџ сикс“. Писателката...
СветСлајдерСцена

Што работеше Кејт Мидлтон пред да го запознае Вилијам: „Никогаш не се пожали на тешката работа“

Еспресо
Животот на Кејт Мидлтон радикално се промени по средбата со принцот Вилијам. Двајцата учеа на ист универзитет, се запознаа и меѓу повеќе средби конечно дојде...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Роуз Ханбери, новата Камила на принцот Вилијам: За Денот на вљубените ѝ подарил бисерен ѓердан

Еспресо
Многумина се прашуваат дали принцот Вилијам ќе ги следи стапките на неговиот татко кога станува збор за љубовниот живот. Според гласините, тој и Роуз го...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) „Принц Вилијам во љубовна афера со моделката Роуз“: Кејт веќе ѝ забранила на убавицата да доаѓа на настани

Еспресо
Кралското семејство е повторно во центарот на вниманието на медиумите. Овој пат вниманието не е украдено од скандалозните Хари и Меган Маркл туку од принц...
ЛајфстајлСлајдерСтил

(Фото) Беспрекорната Кејт Мидлтон има нова омилена боја, совршено ѝ прилега

Еспресо
Факт е дека Кејт Мидлтон изгледа елегантно и женствено во каков фустан и да се појави, но ова е исклучок кога принцезата од Велс носи...
СветСлајдерСцена

(Фото) Вилијам и Кејт со децата на лежерна прошетка: Стигна божиќна честитка на принцовите од Велс

Еспресо
Престолонаследникот со целото семејство во кадар кој дефинитивно не симболизира на „Божиќ“, туку фотографијата е полна со значење, па затоа е избрана за честитка во...