36.8 C
Скопје
18:06 - 19 јули, 2024

Меган Маркл пак ги налути Вилијам, Кејт и Чарлс: „Очајно сака да привлече внимание“

Меган Маркл повторно ја налути кралската палата: направила гест што воопшто не го ценат Чарлс, Вилијам и Кејт.

Минатиот месец, сопругата на Хари лансираше сопствен бренд на производи, наречен American Riviera Orchard: името доаѓа од регионот во областа Санта Барбара каде што двајцата – таа и Хари (сега заедно со нивните деца) живеат откако го напуштија Лондон. Брендот е, непотребно е да се каже, луксуз, а до сега се нудеа џемови, путер, сосови и намази, кафе, чај и други производи за употреба во кујната. За да го лансира својот бренд, Меган Маркл испратил 50 тегли џем на пријателите и инфлуенсерите, со цел да го направи својот бренд што е можно попознат: во последните денови, сепак, пристигна уште една вест.

Војвотката од Сасекс сега продава и храна за кучиња, очигледно висококвалитетна, а оваа линија беше лансирана на стиот ден кога се случуваше многу важен настан за целото кралско семејство: Trooping the Colour.

Обожавателите на Меган Маркл ја забележаа бизарната „случајност“ во прецизирање на тајмингот на поранешната актерка. Понатаму, според англиските медиуми, „гестот на Меган го вознемирил семејството“: според кралското семејство, сопругата на Хари „тоа го направила само за да привлече внимание кон себе кое очајно ѝ треба“.

Хари и Меган Маркл не присуствуваа на Trooping the Colour, еден од настаните најомилени од лондончани и воопшто од сите Англичани: тоа е „парадата на знамето“, парада во која се оддава почит на кралското семејство со воена поворка. Годинава за таа пригода пред медиумите повторно се појави и Кејт Мидлтон, која пред неколку месеци ја најави својата битка со ракот и очигледно исчезна од радарите на медиумите и камерите, повеќе не учествувајќи на ниту еден официјален настан за да се фокусира на своето здравје.

Токму за Trooping the Colour, сепак, Кејт се врати во јавност за да биде видена покрај нејзиниот сопруг Вилијам и нејзините три деца: вест што многу ги израдува Англичаните, загрижени за здравствената состојба на принцезата. Иако вниманието неизбежно беше насочено кон Кејт Мидлтон, според повеќе од еден извор, Меган се обидела да ги привлече погледите на Англичаните, медиумите и целата околина кон себе на бизарен начн – збогатувајќи ја понудата на својот бренд со храна за кучиња. Избор кој кралското семејство воопшто не го цени.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....