23.8 C
Скопје
12:10 - 10 август, 2022

Ознака : чарлс

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Сопругата на принцот Чарлс наполни 75 години: Како Камила од најомразена жена во Англија стана сакана (идна) кралица

Еспресо
Сопругата на принцот Чарлс, некогаш најомразената жена во Англија, го слави својот роденден во златен момент од животот: има круна во џебот (по волја на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Колку „три полни комбиња“: Идниот крал на Англија, принцот Чарлс собирал во куфери милиони кеш од контроверзен политичр од Катар

Еспресо
Од 2011 до 2015 година, принцот Чарлс лично собирал куфери и торби за пазарење полни со милиони долари во готовина од контроверзен катарски политичар. Ова...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото+Видео) Чарлс и Камила на историска турнеја во Руанда – земја каде кралицата никогаш не стапнала

Еспресо
Принцот и војвотката, кои пристигнаа во Руанда во име на Елизабета Втора на самитот на лидерите на Комонвелтот, се првите британски кралски членови кои ја...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Што се случило на тајната средба на Хари, Меган и престолонаследникот принц Чарлс во Лондон? Еве ги деталите

Еспресо
Принцот Хари, Меган и престолонаследникот – принцот Чарлс – имале тајна средба за време на прославата на јубилејот, но резултатите се разочарувачки. При престојот на...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

Што ќе биде по кралицата Елизабета? Бакингемската палата ќе стане палата за туристи, неактивните членови на кралското семејство ќе мора да си најдат работа…?

Еспресо
Дали, по кралицата Елизабета, британската монархија ќе се трансформира како една од оние нордиски монархии за кои многу малку на јавноста ѝ е грижа и...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

НОВИ СКАНДАЛОЗНИ ОТКРИТИЈА ЗА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: „Чарлс не е за крал!“, „Што сака Меган, тоа ѝ го добива!“, интриги и тензии зад вратите на Палатата

Еспресо
Биографијата на принцот Хари не е единствената книга што може да предизвика хаос во кралското семејство. Излегува уште една книга која тврди дека открива детали...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кој ќе ја наследи круната на Елизабета: Британците навиваат за ВИЛИЈАМ, дали ЧАРЛС ќе му го препушти тронот на синот?

Еспресо
Британците навиваат за Вилијам и сакаат токму него да го видат на кралскиот трон, а не принцот Чарлс. Ова произлегува од неодамнешното истражување спроведено од...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Британците го сакаат ВИЛИЈАМ на тронот, а не ЧАРЛС! Дали принцот ќе му ја препушти круната на синот?

Еспресо
Британците навиваат за Вилијам и сакаат токму него да го видат на кралскиот трон, а не принцот Чарлс. Ова произлегува од неодамнешното истражување спроведено од...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЦМОК, ЦМОКот и баци-раката на принц Чарлс на средба со убавата кралица Летиција: Ова се вика ЏЕНТЛМЕН, иако смешно изгледа!

Еспресо
Ама чуден кралски пар! Принцот и кралицата заедно учествуваа на отворањето на шпанската галерија во Окленд, Англија. Срдечна средба, како што покажуваат фотографиите на денот:...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

КАМИЛА ПАРКЕР, ЖЕНАТА НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС ВО СОЛЗИ УПАТУВА ПОРАКА ЗА ГРАЃАНИТЕ НА УКРАИНА: Се молиме за вас!

Ј.К.Д
Војвотката Камила Паркер, заедно со својот сопруг принцот Чарлс отидоа да ја посетат украинската катедрала во Лондон.   View this post on Instagram   A...