4.8 C
Скопје
22:42 - 18 април, 2024

Ознака : крал

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Само 24 часа во Лондон и 45-минутна средба со Чарлс Трети: Принцот Хари веќе се врати во Калифорнија

Еспресо
Принцот Хари полета за Калифорнија по само 24 часа во Велика Британија. Војводата од Сасекс беше виден на аеродромот Хитроу следниот ден по неговата 45-минутна...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бомба на Пирс Морган: Кралот Чарлс и принцезата Кејт обвинети за расизам кон бебето на Хари и Меган

Еспресо
„Злобната“ книга на Скоби, за која се верува дека е близок со Хари и Меган, според „Дејли мејл“, долеа масло на огнот, тврди славниот водител...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Каков пресврт: Принц Хари и Меган Маркл му честитаа роденден на Чарлс, синот се чул со татка си!

Еспресо
Добро упатени извори тврдат дека принцот Хари завчера разговарал со својот татко, кралот Чарлс III и му го честитал 75-тиот роденден. Тоа беше нивниот прв...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари и кралот Чарлс одредиле датум за „мировни разговори“: Крај на врската со Меган Маркл?

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети (74) и неговиот најмлад син, принцот Хари (38) треба да се сретнат на „мировни разговори“ на 17 септември 2023 година, известуваат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кралот Чарлс ѝ оддаде почит на „кралицата на рокенролот“: Велшки гардисти го изведoa култниот хит – „Simply The Best“

Еспресо
Многу познати и непознати луѓе ширум светот тагуваат за „кралицата на рокенролот“,  Тина Тарнер. Иако одамна се збогуваше со музичката кариера, последниот концерт го одржа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Која е впечатливата убава русокоса жена која му го предаде мечот на кралот Чарлс: Неочекувана ѕвезда на крунисувањето

Еспресо
Меѓу највпечатливите учесници на крунисувањето на кралот Чарлс и кралицата Камила беше секако Пени Мордоунт, впечатлива русокоса жена која му го предаде мечот на кралот....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) „Тој не е мој крал“: Уапсен е човекот кој фрлал јајца кон Чарлс Трети

Еспресо
Меѓу уапсените на церемонијата на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети беше и Патрик Телвел (24), млад човек кој неодамна беше осуден на 100 часа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ова се деталите за крунисувањето на Чарлс Трети: Од неверојатна облека до дијаманти и наследена традиција

Еспресо
Во пресрет на крунисувањето на Чарлс Трети, кое ќе се одржи утре, на 6 мај, ви пренесуваме детали за најголемата церемонија во Британија, како и...
СветСлајдерСцена

Славен британски готвач ја критикува тортата за крунисување на Чарлс Трети: И не е единствен, има и други жестоки критичари на „кралските“ јадења

Еспресо
Британски готвач и слаткар изјави дека на крунисувањето на кралот Чарлс III му се потребни две клучни промени. Победникот на големиот британски Bake Off, Дејвид...
СветСлајдерСцена

Кралот Чарлс ќе направи нешто за принцот Ендрју – а истото тоа не сакаше да го направи за принцот Хари

Еспресо
Мала предбожиќна полемика лебди над кралот Чарлс III и повторно се однесува на неговиот помлад брат Ендрју, кој сега е далеку од јавниот живот, но...