Ознака : рокенрол

Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Сцена

Пет години без „најголемиот џентлмен во рокенролот“: Влада Дивљан повеќе не е овде, но и понатаму е со нас!

Еспресо
Еден од најзначајните музички автори и пејачи од Балканот, Влада Дивљан, нѐ напушти на денешен ден пред пет години во 2015 година. Влада Дивљан, пет...
Лајфстајл Сцена

РОК-ЅВЕЗДАТА ЗА БРАКОТ И ЉУБОВТА: Никогаш нема да ме видите со љубовница

Igor
Рокерот Џон Бон Џови има едно мото кога е во прашање љубовта – на сцена е рок-ѕвезда, а дома е посветен сопруг и татко. Тој...
Лајфстајл Сцена

Рокенрол иконата се огласи за првпат по операцијата

Igor
Мик Џегер потврди во првото интервју дека се чувствува добро, откако беше на операција на срцето. Рокенрол иконата во март беше на операција за замена...