14.8 C
Скопје
18:46 - 27 февруари, 2024

Ознака : рокенрол

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено како Тина Тарнер ги поминала своите последни денови во Швајцарија

Еспресо
Тина Тарнер ги поминала своите последни месеци земајќи часови по јога во паркот, купувајќи италијанска дизајнерска облека и гурманска храна и возејќи го своето порше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кралот Чарлс ѝ оддаде почит на „кралицата на рокенролот“: Велшки гардисти го изведoa култниот хит – „Simply The Best“

Еспресо
Многу познати и непознати луѓе ширум светот тагуваат за „кралицата на рокенролот“,  Тина Тарнер. Иако одамна се збогуваше со музичката кариера, последниот концерт го одржа...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлСцена

Пет години без „најголемиот џентлмен во рокенролот“: Влада Дивљан повеќе не е овде, но и понатаму е со нас!

Еспресо
Еден од најзначајните музички автори и пејачи од Балканот, Влада Дивљан, нѐ напушти на денешен ден пред пет години во 2015 година. Влада Дивљан, пет...
ЛајфстајлСцена

РОК-ЅВЕЗДАТА ЗА БРАКОТ И ЉУБОВТА: Никогаш нема да ме видите со љубовница

Igor
Рокерот Џон Бон Џови има едно мото кога е во прашање љубовта – на сцена е рок-ѕвезда, а дома е посветен сопруг и татко. Тој...
ЛајфстајлСцена

Рокенрол иконата се огласи за првпат по операцијата

Igor
Мик Џегер потврди во првото интервју дека се чувствува добро, откако беше на операција на срцето. Рокенрол иконата во март беше на операција за замена...