Рокенрол иконата се огласи за првпат по операцијата

Мик Џегер потврди во првото интервју дека се чувствува добро, откако беше на операција на срцето.

Рокенрол иконата во март беше на операција за замена на срцевиот залисток, поради што Стоунси мораа да ги откажат концертите од турнејата на бендот во Северна Америка, пренесува NME.

Откако концертите сега повторно се закажани, Џегер изјави дека пробите на Стоунси веќе одамна траат.

„Доста вежбавме во изминатите недели… Утрово бев малку и во теретана. Ништо особено. Потоа отидов на проба со остатокот од бендот“, додаде тој.

 

Слични објави

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor

Анистон и Витерспун: Порано најдобри пријателки, а сега не се поднесуваат

Igor

НЕ Е САМО ЗА ПИЕЊЕ: За што сè може да ви помогне кафето?

Igor

Непрепознатлива! Адел се пофали со новиот изглед

Слободен печат

За само една минута, без шиење, направете маска за лице од чорап (ВИДЕО)

Слободен печат

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Љубовни разочарувања, паузи, неизвесност

Igor

Остави Коментар

15 + 10 =

Слични објави

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor

Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Еспресо

Мили Боби Браун ја игра сестрата на Шекспир во новиот филм на Нетфликс: Неверојатен спој на талентирани актери! (ВИДЕО)

Еспресо

Ѝ беше потрчко на Парис Хилтон, а потоа една ЖЕШКА СНИМКА промени сè!

Igor

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Еспресо

За друго бикини не знае: Сузана Гавазова цело лето го помина во танга (ФОТО)

Igor