35.8 C
Скопје
12:07 - 18 јули, 2024

Ознака : шоу биз

СветСлајдерСцена

Селена Гомез: Болката и анксиозноста го презедоа кормилото во мојот живот

Еспресо
Селена Марија Гомез е родена на 22 јули 1992 г. во Тексас, а името го добила по трагично загинатата пејачка и актерка Селена. Кога имала...
СветСлајдерСцена

Џулиен Мур: Не верувам во Бог, верувам во добра психотерапија

Еспресо
Познатата американска глумица досега ги освои сите награди што можат да се освојат. Лесно поминува од улога во улога, а и на црвениот тепих секогаш...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Го украде вниманието: Васил Гарванлиев се појави со круна од огледала на свеченото отворање на 65-тото издание на Евровизија

ЕСПРЕСО
Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев на свеченото отворање на 65-тото издание на Избор на песна за Евровизија се појави во елегантна , но и ексцентрина...
СветСлајдерСцена

Семејните тајни на Џенифер Анистон: Кои се нејзините полубраќа, кои никогаш не ги спомнува во јавност (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Анистон е една од омилените холивудски глумици, но ретко кој знае дека таа има два полубрата – Џон Мелик, од страна на мајка ѝ...
БалканСцена

Карлеуша како секси Баба Мраз: Објави фотка во долна облека

Слободен печат
Јелена Карлеуша им ја разгоре фантазија на бројните фанови со новата фотографија што ја објави на социјалните мрежи. Позира во минијатурна проѕирна долна облека, а...
БалканСцена

Анастасија Ражнатовиќ ги „распамети“ фановите со фотката на Инстаграм

Слободен печат
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ на Инстаграм сподели фотографија која нејзините фанови ги остави без текст. Наследничката на Цеца позираше во атрактивен стајлинг и ги „распамети“...
Секојдневие

Манeкенката ја изгуби битката со болеста: Почина во 30-та година од животот

Слободен печат
Американската манекенка Каксми Брутус почина во 30-тата година од животот, по долга борба со рак на коските. Ќе остане запаметена по неверојатната храброст, одважност и...
СветСцена

Бившиот сопруг на Џенифер Лопез остана без јахтата: Пламенот ја проголтал за неколку минути

Слободен печат
Луксузната јахта на Марк Ентони, бившиот сопруг на Џенифер Лопез, изгорела и потонала во пристаништето во Мајами, а од неа останале само изгорените даски. Пејачот...
БалканСцена

Еден месец по инфарктот, Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар (ФОТО)

Слободен печат
На Ѓорѓе Балашевиќ поради проблемите со срцето мораа да му вградат стентови, а само еден месец по операцијата кантавторот одржа концерт во Осијек и скоро...
БалканСцена

За оваа фотографија Карлеуша собра повеќе од 100.000 лајкови за еден ден!

Слободен печат
Јелена Карлеуша повторно докажа дека е рекордерка во собирање лајкови. За само еден ден успеа да собере над 100.000 лајкови за фотографијата што ја постираше...