Ознака : Еспресо

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Колумни Слајдер

НА ДВА УМА: Дали треба да ја чекам љубовта или да ѝ дозволам на Фата да ми ја најде?

Марија Гегоска
На сметка на мојата младост сум суштински отворена со луѓето кои ќе ги означам како „удобни“. Такви „удобни“ ги означив моите драги колешки во редакција....
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО)„ЛЕТААТ“ ЕВРА ЗА „LOCO LOCO“: „Ураганките“ на ромска свадба ги дигнаа гостите на нозе

М.Р
Претставничките на Србија на 65-тото издание на избор на песна за Евровизија „Hurricane“,  кои се пласираа и во големото финале се сè повеќе популурани во...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

РАЗГОВОР СО ЗОРАН АЛЕКСИЌ, ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА „351 Студио“: Сработивме за Ед Ширан, но и со Бруно Марс, Карди Би, Мигос и стотици други

Марија Гегоска
Ако сте љубители на музика, сигурно веќе го знаете Ед Ширан, британски кантавтор кој е еден од најуспешните пејачи на меѓународната сцена и кој соработува...
Еспресо Секојдневие Слајдер

ГО ЛАЖИРАЛ СОПСТВЕНОТО КИДНАПИРАЊЕ ЗА ДА ЗЕМЕ ПАРИ ОД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Една работа му се „удри од глава“

Еспресо
Кристофер Селман од Кент го лажирал своето киднапирање за да земе пари од пријатели и познаници. На фотографиите кои им ги проследил тој е со...
Еспресо Секојдневие Слајдер

 (ВИДЕО) ПОРАДИ ОМРАЗА КОН ВАКЦИНИРАНИТЕ, ОСТАНА БЕЗ РАБОТА: Жителката на Небраска не можеше да се исконтролира

Мими Стојановска
Џенин Хосковец, 54-годишнната Американка од Небраска, била отпуштена од работа откако низ социјалните мрежи се рашири снимката на која таа намерно кашла во лицето на...
Еспресо Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО+ВИДЕО) САМОХРАНА МАЈКА СИ НАПРАВИ РАЈ ОД 18,5 МЕТРИ КВАДРАТНИ: За нејзината куќа зборуваат сите

Еспресо
По два неуспешни брака и изгубена куќа, Мишел одлучи да изгради дом за себе До неодамна, Мишел Бојл беше принудена да изнајми куќа во Орегон...
Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) КРАДЕМЕ НАСМЕВКИ: Празнично частење низ Скопје со екипата на ЕСПРЕСО.МК!

Еспресо
Честит празник!  Екипата на Еспресо се обиде да ве расположи денес со една „частовка“. А, како тоа изгледаше, погледнете во видеото. И да ве потсетиме...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) МУАБЕТ ВО КИНОТЕКА СО ВЛАДИМИР АНГЕЛОВ: И ние откриваме нови работи за Конески и допрва ќе се потсетуваме!

Марија Гегоска
По повод 100 години од раѓањето на Блаже Конески, во Кинотека беа проектирани документарни филмови и беше откриен муралот посветен на великанот на македоскиот јазик...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Слајдер

(ВИДЕО) ВЕ ПРАШАВМЕ, НИ ОДГОВОРИВТЕ: Како треба да изгледаат жените и мажите?

Еспресо
Тешко е да се навигира низ стандардите на убавина во експлицитно визуелен свет, па затоа решивме да ги прашаме луѓето што мислат. Одговорите на жителите...
Еспресо Истражувања Питоми и диви Слајдер

АКО ЛАЖЕТЕ, КУЧИЊАТА ЌЕ ВЕ ОТКРИЈАТ: Науката докажа дека по лагата, кучето нема никогаш повеќе да ви верува

Еспресо
Многу студии докажаа дека кучињата можат да ги почувствуваат човечките емоции, но сега е откриено дека тие можат да насетат кога „имаат работа“ со лажго....