Tag : убавина

Ви Препорачуваме Здравје Совети

Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!

Еспресо
За оваа домашна маска потребни ви се само 2 состојки – витамин Е и растителен глицерин. Витаминот Е е познат како витамин на младоста и...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

За вас пронајдовме неколку волшебни пролетни фотографии: Погледнете ги!

Еспресо
Пролетта е волшебно годишно време во кое земјата се буди и сè цвета. Погледнете ги волшебните пролетни фотографии од целиот свет.      ...
Сцена Убавина

Секси карантин на Софија Вергара: Преубавата актерка го покажа задникот во бикини (ФОТО)

Еспресо
Колумбиско-американската актерка Софија Вергара (47) на Инстаграм објави серија фотографии на кои ја покажа својата куќа, сопругот, но и своите бујни облини во бикини. Латино-убавицата...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Еспресо
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

Модната недела во Лондон од јуни ќе биде на интернет! (ВИДЕО)

Еспресо
Минататиот викенд Шангајската модна недела успешно беше оддржана на интернет, а сега и „London Fashion Week“ најави дека ќе има дигитално издание во јуни. Така...
Ви Препорачуваме Свет Сцена Убавина

Рита Ора ужива во изолацијата на село и тоа без градник! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларната пејачка со албанско потекло Рита Ора (29) моментално се наоѓа во изолација во Лондон и тоа на селскиот имот во Котсволдс, 150 километри надвор...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

Несекојдневен стил кој на секого би му одговарал: Погледнете како изгледа Александра Амбросио!

Еспресо
Манекенката Алесандра Амбросио ни покажа како се носи овој забавен принт и ни даде идеја за наредниот стајлинг. Овие денови во мода се удобни модни...
Ви Препорачуваме Свет Сцена Убавина

Пенелопе Круз полни 46 години: Во врска со стареењето постојат само добри работи (ФОТО)

Еспресо
Атрактивната шпаска глумица Пенелопе Круз денеска полни 46 години. Таа важи за една од најсексапилните жени во светот и скоро секоја година се наоѓа на...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

Нема шанси да ја препонаете: Кристијано Роналдо и Бредли Купер лудуваа по неа, а сега е една од најубавите жени во светот (ФОТО)

Еспресо
Руската манекенка Ирина Шајк е една од најубавите жени во светот, а уште кога била мала, можело да се претпостави дека ќе порасне во вистинска...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

По 47-те експлицитни фотки кои ги виде светот, атрактивната водителка уште повеќе им го мати паметот на мажите! (ФОТО)

Еспресо
Италијанската спортска новинарка и водителка Дилета Леота го мати разумот на мажите ширум светот. На социјалните мрежи често објавува провокативни фотографии, а пред четири години...