7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : убавина

Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ВО СЕЛО НОВАЦИ, ВО ЦВЕТНИОТ РАЈ НА ТОМЕ: Сложно семејство, двор гради!

Ј.К.Д
Денес разговараме со Томе Раденковиќ, сметководител по машинство во РЕК Битола. Со одгледување на цвеќиња се занимава многу одамна. Одговорен е за уредување на прекрасниот...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО СТОРИЈА) СЕ ДРУЖИМЕ СО ЉУБИЧИЦИТЕ НА РАДА ВО ВЕЛЕС: Ви ја носиме легендата за овие цвеќиња во прекрасни виолетови и сини нијанси пред кои паѓале ѝ боговите

Ј.К.Д
Денес разговараме со Рада Марковска од Велес, голема љубителка на цвеќиња, а на која особена слабост ѝ се љубичиците, кои ги негува веќе цели 30...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ПРЕД И ПОТОА СО ИВОНА ЈО – 3 МЕСЕЦИ ПОСТОПЕРАТИВНО: Збогум 37 килограми. Збогум!

М.Р.
Поминаа три месеци од операцијата во Турција, кратење на желудник која нашата млада пејачка и инфлуенсерка Ивона Ивановиќ од Куманово попозната како Ивона Јо ја...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ВО ДВОРОТ НА ЖЕНАТА СО ЦВЕТНО ИМЕ – ЈАСМИНА: И зиме, Пинтија мириса на пролет

Ј.К.Д
Денес разговораме со Јасмина Колеска, со адреса во Пинтија и двор од 60на квадратни метри, но и со голем цветен раскош на терасите. Јасмина е...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ВО СЕЛО РЕЖАНОВЦЕ ВО ЦВЕТНОТО ЦАРСТВО НА МИРКО: Повеќе од задоволство, поголемо од мерак, помирисно од парфем…

Ј.К.Д
Денес разговараме со Мирко Ѓорѓиевски од село Режановце, кумановско. Селото е познато по двете археолошки наоѓалишта кои сведочат дека тука луѓе живееле уште од железно...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ВО БОГОРОДИЦА ВО БОЖЕСТВЕНИОТ ДВОР НА МАРИНА И СЕМЕЈСТВОТО: Рај вгнезден на југот на Македонија

Ј.К.Д
Останавме импресионирани од дворот и цветната приказна на Марина Тошева, наша денешна соговорничка. 20 години работела како конфекциска работничка, потоа се префрлила во угостителската дејност,...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ЕСЕНСКА ИДИЛА ВО ПРИЛЕП: Свекрва и снаа делат иста страст – цвеќиња!

Ј.К.Д
Гости сме во големиот, сега есенски, двор на Делфина Талеска Николоска во близина на Тутунскиот комбинат во Прилеп. Делфина по професија е месарка, но многу...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПРИРОДНА УБАВИЦА БЕЗ ФИЛТЕР: Како изгледа Аделина кога не ги корегираа фотографиите за Инстаграм?

М.Р.
Позната пејачка Аделина Тахири – Марков, на својот инстаграм – профил објави прекрасно видео како се снима во огледало. – Без филтер, напиша Аделина како...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

ФОТО СТОРИЈА: Домаќинка и сточарка, Виолета од село Горни Балван наоѓа време и за цвеќиња!

Ј.К.Д
Денес ве водиме во општина Карбинци, во селото Горни Балван, сместено во околината на Штип. Разговараме со домаќинката која се занимава со сточарство, чување овци...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

ФОТО СТОРИЈА: Цвеќето и везовите на Милица Васиљковиќ-Николиќ имаат заедничка нитка – љубов и посветеност

Ј.К.Д
Денес разговараме со Милица Васиљковиќ-Николиќ, хемиски техничар, која подолго време се бави со одгледување на цвеќиња за бавча, додека на собните цвеќиња е посветена во...