20.8 C
Скопје
18:58 - 30 мај, 2024

Ознака : шминка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Цеца без шминка и фризура после четири непроспани ноќи: „А, не, не такви прашања!“

Еспресо
На Цеца Ражнатовиќ ѝ е преку глава да одговора на прашањата кои најмногу ја интересираат нејзината публика. Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за новогодишната ноќ пееше...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото + видео) Мадона „уловена“ на аеродром без шминка: Се обиде да ги сокрие лицето и дланките

Еспресо
Мадона беше „уловена“ од папараците на аеродромот во Њујорк пред да се качи на авионот за Лондон. Глобалната поп-ѕвезда излегла од својот автомобил покриена со голема качулка, држејќи...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез си го покажа лицето без грамче шминка: Преубава е!

Еспресо
53-годишната Џенифер Лопез на страницата на својот козметички бренд објави видео во кое се појавува без шминка. Пејачката детално им кажа на претплатниците каква козметика...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Ни трага од убавица: Сораја фатена без шминка, „ова не е истата жена!“

Еспресо
Сораја Вучелиќ, популарната старлета, неодамна роди син на кој му даде име Кан. Со месеци не се огласуваше на социјалните мрежи, ниту се појавуваше во...
СветСлајдерСцена

(Фото) Ким Кардашијан без шминка и без филтри: Вака изгледа ѕвездата во верзија сапун и вода

Еспресо
Како изгледа Ким Кардашијан без шминка и без филтри? Тоа го откри самата на социјалните мрежи со природно селфи. Ким Кардашијан многу се промени од...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Викторија Бекам ги излажа фановите дека позира без шминка, а тие ѝ се нафрлија: „Од каде таква храброст да лажеш, што сме ние, овци?“

Еспресо
Навикнати сме познатите личности да ни кажуваат лаги одвреме-навреме, на пример, дека не користат препарати за убавина и третмани, туку дека природно немаат брчки на...
СветСлајдерСцена

(Видео) Брена покажа како изгледа без шминка: Нека пукнат душманите, и на 62 години е неодолива

Еспресо
Една од најголемите музички ѕвезди на Балканот, Фахрета Јахиќ Живојиновиќ, попозната како Лепа Брена, пред два месеци го прослави својот 62 роденден. Родена е во...
БалканИнтимаЛајфстајлСтилСцена

(Фото) Непрепознатлива: Душко Тошиќ објави како Карлеуша изгледа без шминка

Еспресо
Српеската турбофолкерка Јелена Карлеуша е позната како личност која многу внимава на својот изглед. Покрај тоа што поради нејзините хитови и ставови е миленичка на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Доналд Трамп непрепознатлив без шминка: „Изгледа како Дарт Вејдер кога ја симнува маската“

Еспресо
Доналд Трамп учествуваше на голф турнир појавувајќи се на теренот за голф во Бедминстер, а сите останаа шокирани кога видоа како поранешниот американски претседател изгледа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ѕвездите во верзии „сапун и вода“: Како изгледаат наутро Шерон Стоун, Џенифер Лопез, Ен Хатавеј, Хајли Бибер…

Еспресо
Од Шерон Стоун, до Бела Хадид, Џенифер Лопез и многу други ѕвезди, но сега без шминка.  Сигурно не е изненадувачки што кога ќе пристигнат првите...