3.8 C
Скопје
02:57 - 4 март, 2024

Ознака : Белград

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Дино Мерлин во дует со Весна Змијанац направија „лом“ во Белград: Змијанац изгледа одлично по бајпасот

Еспресо
Дино Мерлин го одржа четвртиот концерт во преполната белградска Арена, а на овој концерт негова специјална гостинка беше пејачката Весна Змијанац. По долго време двајцата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Дино Мерлин направи хаос во белградска Арена полна до последно место: „Дали е тоа мојот Белград?“

Еспресо
Синоќа заврши првиот од четирите спектакли на Дино Мерлин во белградската Штарк Арена. Босанската мегаѕвездата направи вистинска магија, а 20-илјадната публика едвај го пуштила да...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Каква жена мачка“: Нина Бадриќ го „запали“ Белград во секси кожен фустан

Еспресо
Хрватската поп пејачка Нина Бадриќ (51) изминатиот викенд настапувала во Белград во „Карма лонџ бар“, а со модниот избор ги воодушеви своите фанови. Соодветна фотографија...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Драма на концертот на Калиопи во Белград: Починала жена, настапот веднаш прекинат!

Еспресо
Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишува српски „Курир“, на непознатата жена...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Роберт Де Ниро игра оро во Белград: „Сакав да видам како пулсира животот тука“

Еспресо
Роберт де Ниро на 80 години стана татко по седми пат со својата партнерка Тифани Чен (45), а моментно е актуелно неговото судење со поранешната...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дино Мерлин за првпат јавно за Здравко Чолиќ: „Не е прашање на уривање рекорди, не е ова атлетика, туку реми“

Еспресо
Пејачот Дино Мерлин по долго медиумско отсуство проговори за обвинувањата кои се појавуваат за него и неговите наводни изјави. Мерлин демантираше се, во таа прилика,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дино Мерлин ќе си замине од Белград со најмалку 3 милиони евра заработка: Распродадени четири концерти, се бара петти и шести концерт

Еспресо
Дино Мерлин ја распродаде белградската Штарк Арена за 18, 19 и 21 ноември 2023 година, а останаа уште неколку места за распродажба и на четвртиот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Белграѓани се збогуваат со Ноа: Палат свеќи на главниот плоштад за убиената тиктокерка

Еспресо
Со палење свеќи, ЛГБТ+ активистите како и активистите за правата и заштитата на жените и човековите права ѝ оддадоа почит на трагично настраданата девојка, чии...