28.4 C
Скопје
17:15 - 25 јуни, 2024

Ознака : патување

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Подготовка пред патување доколку имате дијабетес

Еспресо
Со правилно планирање и постојана грижа, можете да уживате во вашиот одмор додека одржувате добра контрола на вашиот дијабетес. Доколку имате дијабетес и се подготвувате...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тори Спелинг го откри животот во приколка на четири тркала: „Додека се имаме еден со друг“

Еспресо
Глумицата Тори Спелинг неодамна ги наполни порталите и забавните рубрики на весниците поради нејзините финансиски проблеми што очигледно ја принудија да се пресели во приколка...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоЛајфстајлПатувањаСекојдневиеСлајдер

(Фото) Репортажа од Халкидики: 60 евра за три лежалки со пијалоци, забрането туширање за оние кои не се гости во барот на плажата

Милица Џаровска
На популарните грчки плажи на Халкидики изгледа дека веќе нема да може да се поминува цел ден со еден пијалок со кој се вклучени лежалка...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииИнтервјуПатувањаСлајдер

(Фотогалерија) На рахат кафе со Веселинка Ковачева, успешна нашинка во Сараево: Кој еднаш дошол, повторно се враќа во балканскиот Ерусалим

Јасмина Кантарџиева Димков
За Веселинка Ковачева Сараево не е само град туку „љубов што не можам на сите да им ја објаснам зашто секој не може да ја...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

(Фото) Најубавиот хрватски залив кој крие „богатство“ на дното на морето

Еспресо
Без метеж,  бучава и густо наредени лежалки, Завратница е еден од хрватските заливи каде се уште може да се најде мир.   View this post...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

(Стар рецепт) Природен лек против мачнина при патување

Еспресо
Значаен број на луѓе чувствуваат мачнина на патувањето, особено кога се патува низ планински предели, свиоци, на подалечни патувања… Како на природен начин да го...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Со Софија Јанева ве носиме во ПАРИЗ: Душата на градот ќе ја допрете со гастрономска тура

Наташа Мустафа
Пекарниците се вистинска душа на градот, вели блогерката Софија Јаневска. Париз е една од оние дестинации на кои таа повторно се навраќа. „Има многу причини...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ВЕСНА КОЦЕВСКА, туристички водич: Кападокија е како друга планета!

Наташа Мустафа
Разговараме со Весна Коцевска, туристички водич и блогерка за патувања, која неодамна ја посети турска Кападокија. Еве со какви впечатоци се врати. Како дојде на идејата...
СветСлајдерСцена

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ НЕ СМЕЕ да патува ВО ИСТ АВИОН со НЕГОВИТЕ ДЕЦА: Кралицата Елизабета си носи сопствена тоалет хартија

М.Р.
Не е тајна дека животот на членовите на британското кралско семејство е однапред одреден со многу правила и прописи. Но дали сте знаеле дека постојат...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) НОНЕ НЕДЕЛКОВСКА се вози НИЗ ХАВАНА во КУБАНСКИ ОЛДТАЈМЕР: Колата се расипа, а велешанката си запали пура!

М.Р.
Велешанката Нона (Ноне) Неделковска која македонската јавност ја запозна преку натпреварот за музички таленти „Идол“ веќе долги години не се занимава со музика бидејќи ужива во работата...